zatrzymany oszust

i

Autor: Policja/Unsplash Zatrzymanie mężczyzny, który nie zapłacił za wynajem pokoju

Nie zapłacił za pokój. Okazało się, że szukają go dwie prokuratury

2021-05-21 12:28

Policjanci z Miłomłyna zatrzymali 36-latka podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna wynajmował pokój od pokrzywdzonego i „zapomniał” za niego zapłacić. Jak się okazało, zatrzymany był poszukiwany przez prokuratury z Warszawy i Iławy.

36-latek wynajął od pokrzywdzonego pokój w jednej z miejscowości na terenie gminy Miłomłyn. Opłacił z góry kilka dni pobytu, co wzbudziło zaufanie właściciela. Po kilku dniach wynajmujący poprosił o przedłużenie pobytu, na co właściciel się zgodził.

Podejrzany spędził tam kilka tygodni, po czym wyprowadził się, „zapominając” o zapłacie. Pokrzywdzony wartość strat wycenił na ponad 5 tysięcy złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Miłomłyna rozpoczęli wyjaśnianie tej sprawy.

Ustalili, że wynajmujący może przebywać na terenie powiatu elbląskiego. W poniedziałek pojechali tam i zatrzymali 36-latka. Jak się okazało, był on również poszukiwany przez prokuratury z Warszawy oraz Iławy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa, do których się przyznał. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 21.05, godz.10

QUIZ. Napiszesz bezbłędnie najtrudniejsze polskie wyrazy? Zdobądź komplet punktów i zostań mistrzem ortografii

Pytanie 1 z 15
Które z poniższych słów jest poprawnie napisane?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl