pijący coś

i

Autor: Pexels zdjęcie ilustracyjne

Nie dla wszystkich to był "Trzeźwy Poranek"

2022-03-03 7:47

Policjanci na terenie powiatu iławskiego prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Były one ukierunkowane na skontrolowanie maksymalnej liczby kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Podczas działań przebadano 119 kierujących. Dwóch z nich był nietrzeźwy.

Policjanci na terenie powiatu iławskiego kolejny raz badali stan trzeźwości kierowców. Już od rana funkcjonariusze ustawiali punkty kontrolno-blokadowe. Jak się okazało nadal niektórzy użytkownicy dróg  nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii, nie odstraszają ich również wysokie i surowe kary.

Dzięki wykorzystaniu urządzeń alcoblow policjanci szybko i sprawnie przebadali wielu kierowców. W trakcie działań w sumie skontrolowano 119 kierujących. Okazało się, że dwóch z nich było nietrzeźwych. Pierwszego kierującego policjanci zatrzymali w Lubawie. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował fordem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 62 – latkowi. Natomiast w gminie Lubawa został zatrzymany do kontroli kierujący peugeotem. Okazało się, że 37 – latek prowadził samochód mając 0,3 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa a samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Natomiast po 17:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Mężczyzna jadąc zygzakiem jedną z dróg w gminie Susz  i nie mając oświetlenia zwrócił na siebie uwagę policjantów. Okazało się, że przyczyną takiego zachowania był wcześniej spożyty alkohol. Badanie alkomatem wskazało 1,8 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym 66 – latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Jak dodaje nadkom. Arkadiusz Majewski „Zawsze przypomnimy kierowcom że jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego są właśnie nietrzeźwi kierujący. Dlatego działania takie jak m.in. :”Trzeźwy poranek” będą przeprowadzane regularnie ponieważ należy uświadomić wszystkim kierującym, że prowadzenie pojazdu poprzedzone wypiciem alkoholu stwarza bezpośrednie zagrożenie zarówno dla kierowców, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.  

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał

QUIZ. Ekstremalnie trudny test o życiu. Wiedza ogólna

Pytanie 1 z 9
Czym jest embrion?
Studenci opłakują zmarłego Olka. Studiował zarządzanie na SGH, zginął przez Putina pod Kijowem