plakat

i

Autor: arch.organizatora

Naucz się cieszyć życiem online. ICK zaprasza na warsztaty

2020-03-26 14:30

Odkryj swój potencjał, by cieszyć się życiem – zajęcia w sieci - to warsztaty na które zaprasza Iławskie Centrum Kultury. Odbędą się 2 kwietnia. To świetna okazja by uodpornić się na stres związany z pandemią i nauczyć się pozytywnego stosunku do siebie i świata.

Warsztaty dotyczą budowania pewności siebie w relacjach z otoczeniem. Zajęcia odbędą się w formie online za pośrednictwem programu Skype o godz. 17.00. Poprowadzi je Dorota Olzacka, doświadczony pedagog, socjoterapeuta oraz Coach ICF.

Liczba miejsc ograniczona !
Organizatorzy proszą o o wcześniejsze zgłoszenia: Renata Rajewska-Wróblewska, nr tel. 89 649 16 16
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1684726611665111/

Dorota Olzacka:
Nieważne ile masz lat, czego Ci brakuje, a czego masz w nadmiarze – chciałabym Cię zachęcić do pracy nad tymi obszarami życia, które mają ogromne znaczenie we współistnieniu z innymi ludźmi i otaczającym nas światem, a co najistotniejsze – są ważne dla każdego z nas indywidualnie.Wszyscy żyjemy pod pewną presją, związaną z przyszłością i z ciężarem przeszłości, podczas gdy w rzeczywistości jedyną rzeczą, jaką mamy do dyspozycji jest tu i teraz. Zapraszam więc, byśmy cieszyli się i wykorzystywali to, co mamy oraz odkrywali swój potencjał. Pracując z grupą, wykorzystuję metody aktywne, gdyż według mnie są najskuteczniejsze i zgodne z zasadą Konfucjusza: „Powiedz – a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól wziąć udział – a zrozumiem.

W planie warsztatów

  • skuteczną komunikację i aktywne słuchanie;
  • rozpoznawanie emocji i naukę oddzielania ich od sytuacji oraz identyfikowanie nowych ścieżek, aby móc pójść naprzód;
  • pracę z uprzedzeniami, stereotypami i nawykami;
  • wartości, marzenia, kreatywność;
  • Tu i teraz – by cieszyć się życiem, czyli o stawianiu celów i realizowaniu ich.

Podczas zajęć wykorzystane zostaną metody pedagogiki zabawy, gry i zabawy coachingowe, burza mózgów, dyskusje, praca w małych grupach, karty interakcyjne i dialogowe „Klanza” oraz Dixit, techniki plastyczne.

plakat

i

Autor: arch.organizatora