Dachowanie BMW w Inowrocławiu! Śledztwo prowadzi policja

i

Autor: KPP w Inowrocławiu

Nastolatka zaginęła w lesie. Samotnie ruszyła na rowerową wycieczkę

2021-04-23 17:26

Dzięki szybkiej reakcji iławskich policjantów odnaleziono całą i zdrową 14 – latkę, która będąc na wycieczce rowerowej zgubiła się w lesie. W odnalezieniu mieszkanki gminy Iława bardzo pomocny okazał się naładowany telefon i bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami.

Informacja o zagubieniu się 14 - letniej dziewczynki, która pojechała do lasu, postawiła iławską policję na nogi. Rowerzystka zadzwoniła do taty, który obecnie przebywa poza granicami naszego kraju, że się zgubiła. Mężczyzna o wszystkim poinformował funkcjonariuszy. Policjanci natychmiast skontaktowali się z 14 - latką i poprosili o przesłanie lokalizacji. Oficer dyżurny we wskazane miejsce natychmiast wysłał funkcjonariuszy, a sam dalej rozmawiał z dziewczynką uspokajając ją i prosząc o pozostanie na miejscu. Mundurowi odnaleźli 14 - latkę całą i zdrową i przekazali mamie. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi policjantów z zaginioną dziewczynką i naładowanemu telefonowi udało się ja odnaleźć w głębi lasu kilkanaście kilometrów od Iławy.

Przypominamy !

  • Wychodząc samotnie do lasu zabierać ze sobą naładowany telefon komórkowy, który w przypadku zagrożenia umożliwi szybkie wezwanie pomocy jak również można go wykorzystać do określenia swojej pozycji na mapie za pomocą nawigacji GPS. To pomoże wzywanym służbom ratunkowym.
  • Kiedy idziemy do lasu należy pamiętać również o odpowiednim ekwipunku, w plecaku czy torbie nie może zabraknąć: kurtki przeciwdeszczowej, podstawowych materiałów opatrunkowych oraz jedzenia i wody.
  • Szczególnie ważne są napoje. Wystarczy, już kilka godzin bez wody, a u osoby błądzącej w lesie, w silnym stresie, może dojść do wyczerpania organizmu i odwodnienia. Jeżeli taki stan utrzymuje się dłużej, stanowi on zagrożenie dla zdrowia.
  • Podczas spaceru w lesie nalezy unikać nieznanych miejsc. Pamiętajmy, że lasy szybko się zmieniają, nawet znane miejsce z przed kilku lat, może wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku nieznajomości terenu nie należy oddalać się od dróg lub innego stałego punktu orientacyjnego.
  • Przede wszystkim nie panikujmy i starajmy się postępować racjonalnie.
  • Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo!
25 lat więzienia za zabójstwo Gracjana

QUIZ. Oscary i ich zdobywcy. Kto otrzymał statuetkę? Jaki film dostał Oscara?

Pytanie 1 z 16
Który z poniższych filmów otrzymał najwięcej - 11- Oscarów w historii