Narodowy Dzień Zwycięstwa w Iławie

2022-05-09 12:57

8 maja obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Obchody, podobnie jak ubiegłoroczne, miały skromniejszy, minimalistyczny charakter. Organizatorem i gospodarzem uroczystości był Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w tzw białym kościele za Ojczyznę i pokój w Ukrainie. Następnie przybyli goście udali się na cmentarz komunalny przy ul. Wyszyńskiego.

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu pojawili się przedstawiciele lokalnych samorządów, Posłowie na Sejm RP Zbigniew Ziejewski i Robert Gontarz, przedstawiciele służb mundurowych i środowisk kombatanckich oraz harcerze, aby pod pomnikiem złożyć kwiaty i zapalić znicze. W uroczystości ponadto uczestniczyły poczty sztandarowe.

Obsługę medyczną uroczystości zapewniła Iławska Grupa Ratownicza.

Dom pomocy zamienił w piekło. Fałszywy ksiądz uśmiercił 12 pensjonariuszy

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko 1 na 25 osób zdobędzie komplet punktów

Pytanie 1 z 10
77 rocznica zakończenia II Wojny Światowej. W walkach wzięły udział 72 państwa. Na terenie ilu z nich toczyły się walki?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl