Zatrzymany nożownik

i

Autor: KWP Olsztyn Zatrzymany mężczyzna. Napadał z nożem na sklepy w Ostródzie i Iławie

Napadał z nożem kuchennym na sklepy! Grasował w Ostródzie i Iławie [WIDEO]

2020-10-22 11:07

Do policyjnej celi trafi 25-latek, który napadł na trzy placówki handlowe na terenie Ostródy i Iławy. Policjanci zabezpieczyli nóż, którego mężczyzna używał do przestępczych procederów. Jak wpadł i udało się go zatrzymać? Ile mu grozi? O tym na ESKA IŁAWA

Oficer dyżurny ostródzkiej policji został poinformowany o ujęciu mężczyzny w jednym z ostródzkich sklepów. Obezwładniony przez właściciela sklepu młody człowiek miał do niego wejść i przy użyciu noża grozić sprzedawczyni i żądać od niej pieniędzy.

Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna postępując w podobny sposób kilka godzin wcześniej napadł na sklep w Iławie, z którego zabrał ponad tysiąc złotych, a potem usiłował jeszcze ukraść pieniądze z innego sklepu w Ostródzie.

Sonda
Czy obecnie jesteśmy bardziej tolerancyjni niż kiedyś?

Jakie zarzuty usłyszał i ile mu grozi lat za kratami?

W czasie zatrzymania 25-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do sprawy zabezpieczono również nóż, którego napastnik używał podczas przestępczych procederów.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: dwa dotyczyły rozboju a jeden usiłowania rozboju. Policjanci wraz z prokuratorem będą wnioskowali o tymczasowy areszt dla mężczyzny.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduję karę 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku zatrzymanego napastnika kara będzie wyższa ponieważ popełnionych czynów dokonał w warunkach tzw. recydywy.

nóż przestępcy

i

Autor: KWP Olsztyn Nóż, którego użył przestępca nadapadający na sklepy w Ostródzie i Iławie
Właściciel sklepu powstrzymał nożownika