Nakradła ubrań ze sklepów w Iławie za 2 tysiące. Zatrzymał ją policjant po służbie

i

Autor: KPP Iława Zabezpieczona z kradzieży odzież

kroniki policyjne

23-latka nakradła ubrań ze sklepów w Iławie za 2 tysiące. Zatrzymał ją policjant po służbie

2024-03-26 11:34

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, w czasie wolnym od służby zatrzymał kobietę, po tym jak w jednym z lokalnych marketów ukradła ubrania. Okazało się, że nie tylko tą kradzież miała na sumieniu.

W piątek (11.10.2024 r.) do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił iławski funkcjonariusz. Oświadczył, że właśnie zatrzymał kobietę, która w jednym z lokalnych marketów ukradła ubrania. Policjant dodał, że odzyskał skradzione przedmioty, gdyż kobieta ukrywała je w swoim samochodzie.

Na miejsce przyjechał patrol policji, któremu została przekazana 23-latka. W trakcie czynności okazało się, że to nie była jedyna kradzież mieszkanki gminy Iława. Jak ustalili policjanci, kobieta uzbierała towaru za ponad 1800 zł. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przestawienie jej zarzutu.

23-latka w najbliższym czasie odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Cechy charakteru i umiejętności, które nabywa się w służbie w policji sprawiają, że bardzo szybko analizuje się sytuacje i równie szybko podejmuje decyzje. I to właśnie dzięki czujności i szybkiej reakcji funkcjonariusza kobieta została zatrzymana oraz odzyskano skradziony towar, który w najbliższym czasie wróci do właściciela. Każdy policjant pomimo tego, iż po skończonej służbie odwiesza mundur do szafy, nadal nie traci czujności i chęci pomagania, bo przecież policjantem jest się 24 godziny na dobę.

Nakradła ubrań ze sklepów w Iławie za 2 tysiące. Zatrzymał ją policjant po służbie

i

Autor: KPP Iława Zabezpieczona z kradzieży odzież

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

M jak miłość odcinek 1793 ZWIASTUN. Aneta odejdzie od Olka! Stryj Kamy w szponach seksownej wdowy

Ile wiesz o NATO? Quiz z wiedzy na temat Sojuszu Północnoatlantyckiego

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. W którym roku do NATO weszła Polska?