wieza kurzetnik

i

Autor: Kurza Góra

Największa wieża w regionie już otwarta. Zapraszamy na Kurzą Górę

2022-03-01 15:56

Wysokość Wieży wynosi ponad 35 m, a różnica wzniesień między stacją dolną zlokalizowaną na trasie zjazdowej wynosi aż około 70 metrów. Obiekt jest całoroczną infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną, podobnie jak istniejący już na terenie ośrodka kompleks torów tubingowych. Wykonana została przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli.

Nowa wieża to bardzo ciekawa konstrukcja. Belki poziome, pionowe i skośne połączone są w taki sposób, aby uniknąć stalowych łączników. Tworzą one charakterystyczny konstrukcyjny węzeł, bardzo rzadko stosowany w architekturze polskiej. Punkt widokowy umiejscowiony jest pomiędzy trzema trasami zjazdowymi, nad którymi powstały specjalne długie mosty. Do Wieży prowadzi dwukilometrowa ścieżka o łagodnym nachyleniu, która wyposażona jest w wiele tarasów widokowych. Umieszczono na nich instalacje edukacyjne opowiadające historię średniowiecznego Kurzętnika i okolic. Cała konstrukcja to 69 wieżyczek wsporczych o wysokościach od 3-19 m oraz 32 wież pośrednich. Do wykonania jednej wieżyczki użyto około 100 okrągłych belek akacjowych.

Wieża powstawała od 2019 roku. Teraz będzie jedną z największych atrakcji turystycznych regionu. Ci którzy ją odwiedzili są zachwyceni.

Krystian Ochman oddał hołd walczącym w Ukrainie. Zadedykował im River

QUIZ. Ekstremalnie trudny test o życiu. Wiedza ogólna

Pytanie 1 z 9
Czym jest embrion?