powiat iławski

i

Autor: Starostwo Iławskie

Powstał nowy album o okolicach Iławy

2022-02-28 16:23

Starostwo Powiatowe w Iławie wydało album przyrodniczy przedstawiający najpiękniejsze zakątki powiatu iławskiego. Liczy on 128 stron, przedstawia ponad 160 fotografii i został przetłumaczony na język angielski i niemiecki, z myślą o jak najszerszym gronie odbiorców.

– Stworzyliśmy publikację będącą dowodem na piękno i bogactwo przyrodnicze powiatu iławskiego, ale także kompendium wiedzy o jego wszelkich walorach. Jestem przekonany, że album stanie się nieocenionym przewodnikiem po regionie i gratką zarówno dla mieszkańców jak i turystów odwiedzających nasz powiat – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego.

Autorem zdjęć jest Maciej Rodziewicz z Jerzwałdu, z wykształcenia i zawodu ornitolog, przez wiele lat aktywnie działający w Komitecie Ochrony Orłów. Od lat aparatem fotograficznym stara się utrwalać piękno otaczającej nas przyrody. Swoje fotografie prezentuje w publikacjach poświęconych przyrodzie,  w książkach, kalendarzach oraz wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego zdjęcia były wyróżniane w konkursach, również międzynarodowych (HIPA, Wildbird Photo Competition, WildArt Photographer of the Year). Od 2005 r. jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Album świetnie uzupełniają teksty Aliny Rodziewicz, przyrodnika, wieloletniego pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich.

Prace nad albumem koordynował dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie Mateusz Szauer. Jak podkreśla: – To dzieło jest owocem talentu oraz pasji Aliny i Macieja Rodziewiczów oraz Tomasza Bigusa, który wykonał projekt graficzny, a także zadbał o odpowiednią jakość wydruku. Cieszę się, że udało się nam stworzyć swoistą wizytówkę powiatu i uchwycić najciekawsze miejsca znajdujące się na terenie każdej z siedmiu gmin.

Publikacja została sfinansowana ze środków Powiatu Iławskiego przeznaczonych na ochronę środowiska i gospodarkę wodną i trafi m. in. do placówek oświatowych oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i wzgórz Dylewskich.

Fałszywi policjanci ukradli milion. Muszą oddać pieniądze swoim ofiarom

QUIZ: Wojny w XX wieku

Pytanie 1 z 10
Po wypowiedzeniu wojny Serbii w 1914 r. , powiedział: „Monarchia idzie na dno, ale przynajmniej z honorem”.