węgiel

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Najtańszy węgiel w powiecie iławskim. Gdzie kupić? [PUNKTY SPRZEDAŻY, CENY]

2022-10-07 10:22

Ceny węgla w 2022 roku biją rekordy. Jeszcze rok temu płaciliśmy 800-1000 złotych za tonę, teraz trzeba wydać ponad 3 tysiące złotych. Problemem jest też dostępność węgla opałowego. Gdzie zatem kupić węgiel w województwie warmińsko-mazurskim i powiecie iławskim? Sprawdziliśmy najtańsze oferty. Punkty sprzedaży węgla wraz z cenami znajdziesz poniżej.

Sezon grzewczy w warmińsko-mazurskich spółdzielniach mieszkaniowych oraz wspólnotach rozpoczął się już we wrześniu. Swoje piece uruchamiają już także mieszkańcy domów jednorodzinnych. Niestety sytuacja na rynku materiałów do ogrzewania jest w tym roku wyjątkowo skomplikowana. Wskutek rosyjskiego ataku na Ukrainę i sankcji nałożonych na Rosję, pozyskanie surowca jest znacznie trudniejsze, a ceny opału niezwykle wysokie. Jeszcze rok temu za tonę węgla płaciliśmy 800-1000 złotych, teraz trzeba wydać nawet ponad 3 tysiące złotych.

Najtańszy węgiel w warmińsko-mazurskim. Gdzie kupić? [PUNKTY SPRZEDAŻY, CENY]

W związku z wysokimi cenami węgla Polacy poszukują informacji, gdzie można kupić go nieco taniej. Za pomocą rządowej wyszukiwarki cieplo.gov.pl sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w województwie warmińsko-mazurskim. Gdzie kupić najtańszy węgiel w województwie warmińsko-mazurskim? Jakie są ceny węgla za tonę?

Najtańszy węgiel w warmińsko-mazurskim we wsi Chruściel

Z danych dostępnych w wyszukiwarce cieplo.gov.pl wynika, że najtańszy węgiel w województwie warmińsko-mazurskim kupimy aktualnie w Skład Bartex Energia we wsi Chruściel. Możemy dostać tam miał 0-10 w cenie od 2 300 złotych za tonę. Punkt ten oferuje także groszek 5-25 w cenie od 3 200 złotych za tonę.

Na kolejnym miejscu znalazł się punkt sprzedaży BASTA plus Łukasz Sokołowski we wsi Marzęcice na ulicy Gdyńskiej 20. Dostępny jest tu miał 0-10 od 2 300 złotych za tonę, miał 0-50 od 2 650 złotych za tonę, ekomiał 3-31,5 od 2 750 złotych za tonę, orzech I od 3 300 złotych za tonę, kostka od 3 300 złotych za tonę oraz ekogroszek od 3 320 złotych za tonę.

Tani ekogroszek w warmińsko-mazurskim

Jeżeli chodzi o najtańszy ekogroszek w województwie warmińsko-mazurskim, to warto skontaktować się z MPEC Olsztyn, który oferuje groszek 5-25 w cenie od 2 460 złotych za tonę. Kolejnym punktem jest Agrokompleks w Pieniężnie na ul. Orneckiej 16. Tam za groszek 5-25 zapłacimy od 3 100 złotych za tonę. Od 3 200 złotych za tonę groszku zapłacimy w SHPU EROPLON we wsi Markusy oraz w Składzie Bartex Energia we wsi Chruściel.

Gdzie kupić tani węgiel gruby w warmińsko-mazurskim?

Węgiel gruby najtaniej wychodzi w PPHU „KOMPLEX” S.C. we wsi Kalinowo na Sportowej 5. Cena wynosi od od 3 100 złotych za tonę. Tyle samo zapłacimy w punkcie Terminal Portowy Elbląg Sp.z.o.o. na ulicy Radomskiej 5-7 w Elblągu.

Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.

Najtańszy węgiel w powiecie iławskim

Liderem najtańszego węgla w powiecie iławskim według zestawienia portalu jest Basta Stanisław Sokołowski w Lubawie, tu Miał 0-50 dostaniemy od 2350 zł za tonę.

Najtańszy węgiel w powiecie nowomiejskim

Liderem najtańszego węgla w powiecie nowomiejskim jest BASTA plus Łukasz Sokołowski w marzęcicach, tu Miał 0-10 dostaniemy od 2300 zł za tonę.

QUIZ. Najpodlejsze kochanki polskich seriali. Odbierały mężów żonom. Musisz znać chociaż 7!

Pytanie 1 z 11
Ta dziewczyna w "Barwach szczęścia" sprowadziła nieszczęścia na Radka i rozbiła małżeństwo Sławki i Kornela Jezierskich. Chodzi oczywiście o...

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!