Legendy Motoryzacji

i

Autor: ICK

MOTORYZACJA

Najpiękniejsze klasyki zjechały się do Iławy. Wybrano perełki wśród perełek

2024-06-25 19:46

Samochód marki triumph został okrzyknięty "Perłą motoryzacji" piątej edycji Legend Motoryzacji w Iławie. Udział wzięło około stu różnych pojazdów z Iławy oraz okolic.

II miejsce zajął Jacek Mazurek z Lublina, posiadacz TARPANA z iławską historią (auto pracowało w składzie Pociągu Ratunkowego w Iławie). III miejsce zajął Bartosz Różański z Kwidzyna, właściciel DATSUNA, który był składany przez 6 lat.

Wyróżnienia:

- Marek Szmigiel (CADILLAC),

- Sebastian Redzimski (MALUCH),

- Andrzej Rutkowski (JAGUAR),

- Igor Sikora (MALUCH),

- Paweł Górki (WSK motocykl),

- Mirosław Kopczyński (STAR),

- Zenon Furmanka (ROWER),

- Krzysztof Zamrowski (VOLVO),

- Adam Maliszewski (WSK),

- Bartosz Krajewski (MASERATI),

- Krzysztof Ornowski (WARSZAWA),

- Grzegorz Wójcik (Motocykl ZUNDAP),

- Mariusz Reszot (VOLVO),

- Monika Graczyk (STUDEBAKER),

- Tomasz Błażejczyk (JUNAK).

Pojazdy oceniała komisja w składzie: Waldemar Wysocki, Mirosław Korzeń, Józef Korzeniowski, Michał Fuks. Nagroda publiczności w kategorii Samochód trafiła także do Tomasza Hałuszczaka, zdobywcy "PERŁY MOTORYZACJI". Nagroda publiczności w kategorii Motocykl została przyznana Markowi Jabłońskiemu, posiadaczowi SIMSONA. Warto było głosować, bo można było zdobyć ciekawe nagrody od partnerów. Nagrody i dyplomy wręczyła Lidia Miłosz, dyrektorka Iławskiego Centrum Kultury w towarzystwie jurorów. To już piąta edycja Legend Motoryzacji w Iławie, która z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Zgłosiło się blisko 100 pojazdów. Wydarzenie rozpoczęło się paradą zabytkowych pojazdów ulicami miasta Iławy. Widzowie mogli porozmawiać z właścicielami aut oraz jednośladów, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Dostępny był targ staroci, stoiska ze słodkościami, rękodziełem oraz strefa gastronomiczna. Na najmłodszych czekała strefa animacji z dmuchańcami oraz miasteczko ruchu drogowego.

Posłuchaj relacji: Legendy Motoryzacji 2024

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Kierowca autobusu przeprasza za swój czyn

Quiz. Czy umiesz wskazać antonimy? Spróbuj odnaleźć słowa o przeciwnym znaczeniu

Pytanie 1 z 10
Co jest antonimem słowa "ambiwalentny"