policja

Najlepszy dzielnicowy powiatu iławskiego pracuje w Kisielicach

2023-05-19 16:08

Najlepszy dzielnicowy pracuje w Kisielicach, tak przynajmniej wynika z eliminacji powiatowych do 13. finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych ph. Dzielnicowy Roku. Etap powiatowy odbył się w iławskiej komendzie, uczestniczyło w nim 18 policjantów.

W Komendzie Powiatowej Policji w Iławie  przeprowadzone zostały powiatowe eliminacje dzielnicowych jednostek policji powiatu iławskiego do XIII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Na podstawie przeprowadzonego testu wiedzy wyłoniono najlepszego dzielnicowego, którym okazał się asp. szt. Dariusz Gutowski z Posterunku Policji w Kisielicach. Drugie miejsce zajął asp. szt. Marcin Grubalski z Komisariatu Policji w Lubawie, a trzeci był asp. szt. Sławomir Kłosowski również z Komisariatu Policji w Lubawie. Łącznie w powiatowym etapie zawodów uczestniczyło 18 policjantów dzielnicowych.

Funkcjonariusze zajmujący na co dzień stanowisko dzielnicowego, podczas zawodów wojewódzkich będą musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Policjanci będą sprawdzali swoje umiejętności praktyczne w czterech z pięciu konkurencji: symulacji czynności służbowych, symulacji przyjęcia interesantów, strzelaniu oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drugiego dnia wszyscy zawodnicy wypełnią testowe formularze by zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną w teście wiedzy. Dwóch najlepszych funkcjonariuszy z etapu wojewódzkiego weźmie udział w XIII Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, gdzie będą reprezentować garnizon warmińsko-mazurskiej policji.

Staną w szranki z dzielnicowymi z innych województw i powalczą o Puchar Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w dniach 17-20 października w Szkole Policji w Katowicach.

Pamiętasz, jak się nazywały te perełki PRL-u?

Pytanie 1 z 8
Ten fotel nazywał się?
Taki fotel nazywał się?