yutong

i

Autor: UM Iława

Nagroda Zielonego Napędu dla ZKM w Iławie

2022-12-07 14:33

Iława nagrodzona za rozwój ekologicznego transportu miejskiego. Doceniono zakup elektrycznych autobusów Yutong.

55 dostarczonych i zakontraktowanych autobusów elektrycznych dla 13 samorządów z 6 województw to bilans 3-letniej działalności Busnex Poland. Okazją do podsumowań była krajowa premiera „elektryka” - Yutonga U12, która odbyła się w Nowym Teatrze w Warszawie, z udziałem ponad 100 przedstawicieli samorządów oraz sektorów transportu i elektromobilności.

Debiut modelu U12 oraz podsumowanie 3-letniej działalności nie były jedynymi punktami w harmonogramie wydarzenia, zorganizowanego przez Busnex Poland. Firma ponownie wręczyła Nagrody Zielonego Napędu, w tym roku przyznawane w dwóch kategoriach - za inwestycje w elektromobilność w transporcie publicznym, jak również za wdrażanie wspierających ją innowacji.

Za rozwój zielonego transportu publicznego nagrodzone zostały samorządy z Białegostoku i Iławy, które postawiły na elektryczne autobusy Yutong. Za innowacje w elektromobilności nagrody otrzymali: samorząd Łomży, który jest jednym z prekursorów stosowania OZE na potrzeby komunikacji miejskiej, a także firma Veolia - za stosowanie rozwiązań zapewniających zieloną energię dla e-busów.

Napad na bank w Przemyślu

Quiz. Jak dobrze znasz przysłowia świąteczne

Pytanie 1 z 8
Kiedy Gody jasne, to: