AZS Olsztyn

i

Autor: arch. organizatora

Siatkówka

Moritz Karlitzek zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn!

2023-05-10 15:41

W 20 rozegranych spotkaniach zdobył 258 punktów. Jeden z najlepiej zagrywających w naszej ekipie w minionym sezonie. Moritz Karlitzek zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon! Jest szansa, ze zobaczymy go także ponownie na meczach w Iławie.

Dla Moritza Karlitzka był to debiutancki sezon w PlusLidze. Niemiecki przyjmujący rozegrał 20 spotkań, w których zdobył 258 punktów. Choć przez pewien czas zmagał się z problemami zdrowotnymi, to olsztyńscy kibice zapamiętali siatkarza z świetnych zagrywek. W fazie play-off, kiedy akademicy z Kortowa mierzyli się z Aluron CMC Wartą Zawiercie w Iławie, zawodnik w obu spotkaniach posłał aż 14 asów serwisowych (7 każdego dnia). W sumie jego licznik zatrzymał się na 53 udanych zagrywkach w całym sezonie.Moritz Karlitzek to także podstawowy przyjmujący reprezentacji Niemiec. Trener Michał Winiarski powołał zawodnika do szerokiego składu na rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów, która startuje na początku czerwca. Co ciekawe, w drużynie zobaczymy także młodszego brata Moritza – Lorenza.Olsztyńscy kibice będą mogli zobaczyć Moritza na boiskach PlusLigi w kolejnym sezonie. Niemiecka maszyna zostaje w stolicy Warmii i Mazur! – Uwielbiam pracę z Javierem Weberem. Chciałbym kontynuować swoją przygodę w tym sporcie razem z Javierem. AZS to dobrze zorganizowany klub i cieszę się, że będę mógł tutaj zostać na kolejny sezon. W Olsztynie czuję się bardzo dobrze. W czasie sezonu musiałem zmierzyć się z kontuzjami, lecz je pokonałem i mam nadzieję, że w kolejnym sezonie pokaże jeszcze więcej – przyznaje Moritz Karlitzek.I dodaje: - Nie mogę doczekać się gry w nowej Uranii. Mam nadzieję, że fani będą razem z nami i wspólnie zrobimy wielkie show!Kontrakt niemieckiego przyjmującego z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok. 

Czy AZS Olsztyn ponownie rozgrywać będzie mecze w Iławie, tego jeszcze nie wiemy. Wszystko zależy od tego, kiedy faktycznie olsztyńska hala Urania będzie gotowa. Jednak nawet jeśli mecze ligowe odbywać się będą w Olsztynie to AZS ma w Iławie rozgrywać spotkanie towarzyskie.

To nie jest sterta gruzu, to lapidarium. Nietypowa instalacja na Ursynowie

Jak dobrze pamiętasz serial “Świat według Bundych”? Tylko najwięksi fani zdobędą komplet punktów w QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście żyje rodzina Bundych?