Piknik wojskowy w Iławie

i

Autor: eka

Min. Błaszczak w Iławie ogłosił powrót wojska do Ostródy. A wojskowy piknik przyciągnął mnóstwo ludzi

2022-08-16 12:36

W Iławie odbył się piknik z okazji Święta Wojska Polskiego. Żołnierze z jednostek z całego regionu wystawili swoje stoiska, a wielu iławian i turystów tego dnia przybyło na parking przy basenie, by z bliska obejrzeć sprzęt wojskowy, a nawet złożyć deklarację wstąpienia do WOT-u. Gościem specjalnym był minister obrony narodowej.

W ramach akcji "Weekend z wojskiem" w trzech miejscowościach naszego regionu odbyły się pikniki. Oprócz Iławy, także w Szczytnie i Elblągu. Iławskie obchody Święta Wojska Polskiego przy basenie zgromadziły sporą publiczność. Można było sobie zrobić zdjęcie ze sprzętem wojskowym lub żołnierzami z okolicznych jednostek, zapisać się do Wojsk Obrony Terytorialnej (co zrobiło ok. 20 osób) czy też pobawić w pianie przygotowanej przez straż pożarną. Głównym punktem pikniku było przybycie do Iławy wicepremiera, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. W swoim wystąpieniu przed kamerami ogólnopolskich telewizji ogłosił, że w pobliskiej Ostródzie wkrótce będą stacjonować czołgi K2.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

„Bo tętni w nas dobro” – akcja krwiodawstwa w Krakowie

QUIZ. Najsłynniejsze cytaty z książek. My podajemy fragment, ty zgadujesz tytuł i autora

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Z jakiej książki pochodzi ten cytat? "Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś":