kon

i

Autor: arch. organizatora

Sport

Miłośników koni zapraszamy do Biskupca. Zaczęły się tam wyjątkowe zawody

2023-07-14 15:33

Za nami pierwszy dzień zawodów CSI Biskupiec. Konkurs dla młodych koni wygrał Grzegorz Nowak na klaczy Kaskada, a w Small Tour najlepsze były Paulina Pellowska i Hera de Lux.

W pierwszych zmaganiach tegorocznej edycji zawodów CSI Biskupiec – konkursie dla młodych koni pięcio- i sześcioletnich, o puchar Tarant Events – wystartowały 43 pary. Oglądać mogliśmy 20 bezbłędnych przejazdów, a najlepszy okazał się zawodnik będący ostatnio w świetnej formie – Grzegorz Nowak, który mniej niż tydzień temu triumfował w Grand Prix CSI2* w Jakubowicach. Dziś wygrał na 6-letniej klaczy Kaskada (KWPN, Action Breaker x Cassini I), która należy do pana Lesława Sarachmanna. Miejsce drugie z niewielką stratą zajął mistrz Litwy Matas Petraitis na wałachu Mojo, a Top 3 zamknął Michał Kubiak na ogierze Crazy Star-PP.

44 pary wzięły udział w konkursie Small Tour, o puchar ośrodka Trzy Podkowy. Obie fazy parkuru „na zero” pokonało 18 z nich, a po zwycięstwo pogalopowała 15-letnia Paulina Pellowska na klaczy Hera de Lux. Tuż za nią, z czasem gorszym o 0,32 sekundy, znalazł się Maciej Kostrzewski na koniu Calabria Hippica, a trzecia była Gabriela Gruszka na klaczy Arena.

Czwartek był dopiero początkiem sportowych zmagań na hipodromie KJ Lotar Biskupiec. Łącznie rozegranych zostanie 15 konkursów międzynarodowych, a najważniejsze to te zaliczane do światowego rankingu – sobotni Speed Masters i niedzielne Grand Prix. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Lena Moonlight o muzyce, Roztańczonym Narodowym i Mam talent - wywiad Radio SuperNova

Jak dobrze znasz teksty Lady Pank? Quiz z największych hitów zespołu

Pytanie 1 z 10
1. Wszystko zaczęło się od utworu "Mała Lady Punk". O czym opowiada tekst Andrzeja Mogielnickiego?