kosmetyki

i

Autor: unsplash zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Mieszkanki powiatu iławskiego zatrzymane po kradzieży w drogeriach i marketach

2024-01-09 12:29

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latce i jej starszej koleżance. Młode kobiety kradły kosmetyki z lokalnych drogerii. Straty sklepów to prawie 2000 zł. Jedna, posiadała w domu narkotyki.

Iławscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży kosmetyków w jednej z lokalnych drogerii. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadków, a także zabezpieczyli zapis ze sklepowego monitoringu. Okazało się, że straty sklepu to prawie 1200 zł.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że kradzieży dokonały dwie znane im z wcześniejszych interwencji mieszkanki powiatu iławskiego. Jak ustalili policjanci to nie była jedyna kradzież 19-latki i jej starszej koleżanki. Kobiety okradły markety na kwotę prawie 2000 zł. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkanki powiatu iławskiego. W trakcie czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienia starszej z kobiet.

Funkcjonariusze w domu 20-latki znaleźli ponad 10 gramów suszu roślinnego. Badanie narkotestem wskazało, że jest to marihuana. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkankom powiatu.

Kodeks karny za samą kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Quiz ze stolic. Prosty test dla każdego

Pytanie 1 z 10
Jaka jest stolica Belgii?