Mieszkaniec Iławy groził wiadomościami do byłej i znajomego pozbawieniem życia

i

Autor: KPP Iława

kroniki policyjne

Mieszkaniec Iławy groził wiadomościami do byłej i znajomego pozbawieniem życia

2024-04-19 10:47

Policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi to środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuratora wobec 39-latka, który groził swojej byłej żonie i jej znajomemu.

W sobotę (6.04.2024 r.) funkcjonariusze zostali poinformowani o mężczyźnie, który grozi swojej byłej żonie. Zgłaszająca oświadczyła, że 39-latek osobiści jak i za pomocą komunikatora internetowego grozi jej oraz jej znajomemu pozbawieniem życia. Kobieta w obawie o życie i zdrowie poprosiła o pomoc policjantów. Okazało się, że proceder ten trwa od dłuższego czasu.  Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W związku z powyższym policjanci zatrzymali 39-latka.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie, a prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mieszkaniec Iławy będzie musiał stawiać się raz w tygodniu w jednostce policji oraz ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi z wyjątkiem kontaktów niezbędnych związanych z wychowywaniem wspólnych dzieci.

Kodeks karny art. 190 mówi: §  1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub na szkodę osoby dla niej najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w osobie, do której została skierowana lub której dotyczy, uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Mieszkaniec Iławy groził wiadomościami do byłej i znajomego pozbawieniem życia

i

Autor: KPP Iława
Lidia Serafin z Nowej Huty prowadzi rodzinną cukiernię już 40 lat. W październiku cukiernia będzie obchodziła 50 lecie działalności.

Quiz. Matura z polskiego. Szybka powtórka podstawowej wiedzy

Pytanie 1 z 10
Franciszkanizm to cecha jakiej epoki?