gmina Susz- znęcał się nad matką

i

Autor: KPP Iława Mieszkaniec gminy Susz znęcał się nad matką. Ma opuścić mieszkanie

Mieszkaniec gminy Susz znęcał się nad matką. Ma opuścić mieszkanie

2023-02-14 12:03

56–latek wszczynał awantury wyzywał mamę oraz groził pozbawieniem życia. Teraz w ramach środka zapobiegawczego, mieszkaniec gminy Susz między innymi będzie musiał stawiać się w jednostce policji.

Oficer dyżurny iławskiej policji w sobotę (11.02.2023 r.) został poinformowany o awanturze w jednym z domów na terenie gminy Susz. Funkcjonariusze pojechali na miejsce.

Okazało się, że 56 – latek kolejny raz wszczął awanturę ze swoją mamą. Jak ustalili policjanci mężczyzna miał już nakaz opuszczenia mieszkania za swoje zachowania jednak ten czas minął a mieszkaniec gminy Susz obiecał w sądzie, że się poprawi i zaopiekuje mamą.

56 – latek jednak nie  zmienił swojego zachowania, ponownie zaczął nadużywać alkoholu i wszczynać awantury. Groził wręcz swojej mamie, że ją zabije kiedy ta o wszystkim poinformuje policjantów. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie nie prosiła o pomoc funkcjonariuszy, ale zachowania mężczyzny nie mogli wytrzymać już świadkowie, którzy postanowili zadzwonić na policję.

56 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Susz kłóci się ze swoją mamą, krzyczy na nią oraz ją wyzywa a także grozi pozbawieniem życia. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

W związku z powyższym wobec mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie zastosował policyjny dozór. Teraz 56 – latek będzie musiał trzy razy w tygodniu stawiać się w jednostce policji, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz świadków,  musi opuścić wspólnie zajmowane z mamą mieszkanie a także ma zakaz opuszczania kraju z zakazem wydania paszportu. Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jesteś ofiarą przemocy? Sięgnij po pomoc!

Polskie piosenki dla zakochanych - najlepsze hity

QUIZ. Piosenka czy wiersz? My podajemy fragment, Ty zgadujesz

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. "Ile dałbym, by zapomnieć Cię, Wszystkie chwile te, które są na nie". Co to jest?