koparka

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Mieszkaniec gminy Ostróda kierował w Lubawie koparką pod wpływem alkoholu

2022-09-20 11:22

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zauważył kierującego koparką, który wcześniej spożywał alkohol zaczął kierować maszyną natychmiast wezwał policję.

Dzięki informacji od świadka - odpowiedzialnego uczestnika ruchu, policjanci w poniedziałek (20.09.2022 r.) kilka minut po godzinie 14:00 zatrzymali w Lubawie nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że operator koparki spożywał wcześniej alkohol a teraz siedzi za konsolą i manewruje nią nad autami.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 63 – latek kierował koparką mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Ostróda za podjęcie czynności zawodowych został już ukarany mandatem. Natomiast z kierowania maszyną budowlaną pod działaniem alkoholu będzie tłumaczył się przed sądem.

Policja Przypomina! Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy Netfliksa? Komplet punktów to obowiązek! [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Który gwiazdor Marvela wystąpił w filmie "Gray Man"?
Gray Man
Inwazja raków

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!