parafia Mroczno

i

Autor: Wikipedia

Mieszkańcy Mroczna zgłosili na policję, że ksiądz odwiedza chorych

2020-04-06 12:39

Polski rząd systematycznie wprowadza kolejne obostrzenia związane z pandemią. Zalecany jest m.in. brak kontaktów międzyludzkich i pozostawianie w domach. Kiedy więc mieszkańcy Mroczna zobaczyli księdza chodzącego po domach z posługą dla chorych sprawę zgłosili policji.

Okazuje się jednak, że zgodnie z wytycznymi rządowymi i a także włodarzy kościoła ksiądz ma prawo odwiedzać chorych w domach. O sprawie poinformował na stronie sam proboszcz ks. kanonik Sławomir Zedlewski:

Moi Drodzy!
Zgodnie z Zaleceniami duszpasterskimi w czasie epidemii , posługa chorych jest priorytetowym zadaniem duchownych, podobnie jak z miłością i oddaniem służy im personel medyczny. Tym bardziej w trudnych czasach należy zatroszczyć się o udzielanie sakramentów chorym. Posługę wobec chorych zawsze sprawuję z zachowaniem zasad sanitarnych.
Chciałbym Was poinformować, iż dzisiaj miałem wizytę funkcjonariuszy Policji, którzy poinformowali mnie, że „życzliwy” Parafianin poinformował Policję, że ksiądz z Mroczna jeździ po chorych w czasie epidemii.
Otóż informuję, owego „życzliwego „ Parafianina, że po chorych będę jeździł jeszcze jutro i w sobotę i zawsze, kiedy będzie tego wymagała konieczność duszpasterska. Równocześnie informuję, iż w żaden sposób nie przekroczyłem obowiązującego prawa i zasad sanitarnych.
Ot, takich mamy też Parafian w Mrocznie!!!

Według dekretu Biskup Diecezji Toruńskiej dotyczącego koronawirusa w punkcie dotyczącym posługi sakramentalnej napisano, że ma się to odbywać przy zachowaniu należytych zasad higieny.