pies

i

Autor: Iławski schronisko dla zwierząt

Zwierzęta

Miasto Iława zachęca do adopcji zwierząt. Zapomnij o podatkach

2024-02-08 16:27

Burmistrz Dawid Kopaczewski: zainicjowałem zniesienie na stałe opłaty za psa adoptowanego z iławskiego schroniska. Radni Rady Miejskiej w Iławie przychyli się do mojego pomysłu i uchwała wkrótce wejdzie w życie. Liczę na to, że ten krok zwiększy liczbę adopcji psów z naszego schroniska.

Kwestia opłaty od psa leży w gestii samorządu, który ustala jej wysokość odpowiednią uchwałą. W Iławie uchwała Rady Miejskiej  określała opłatę na poziomie: 50 zł na rok za jednego psa w budynkach jednorodzinnych oraz 70 zł w budynkach wielorodzinnych.Od 2021 roku w Iławie, osoba przygarniająca czworonoga była na rok zwolniona z podatku od posiadania psa. Była to zatem ulga jednorazowa i dotyczyła adopcji, w którym była zawarta. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie radni na wniosek burmistrza, podjęli uchwałę całkowicie znoszącą opłatę za posiadanie psa od osób, które przedstawią dokument adopcji psa ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt  w Iławie. 

- Cieszę się, radni przychylili się do mojej inicjatywy. Liczba psów i kotów w naszym iławskim schronisku jest bardzo duża i stale przybywa nowych, bezdomnych czworonogów. Każdy z nich zasługuje na dom, ciepły kąt i dobrych ludzi, którzy otoczą je opieką.  Mam nadzieję, że zwolnienie z opłaty przekona tych, którzy zastanawiają się nad adopcją. Zniesiona opłata być może nie jest wysoka, ale to rodzaj symbolicznych podziękowań dla osób, które zamiast kupować psy z hodowli, adoptują te ze schroniska. – mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Iławie, które znajduje się na ulicy Komunalnej 2 B. Wiele czworonogów czeka na ciepły dom!Jeśli nie możesz adoptować, podaruj psiakowi spacer! Pracownicy schroniska czekają na Ciebie codziennie od godz.10:00 do 16:00. Dla wielu psów, taki spacer to być może jedyna okazja w całym ich życiu, żeby wyjść poza ogrodzenie schroniska.

Iggy Pop był o krok od dołączenia do AC/DC!

Quiz. Królowe polskiego rocka lat 90. Jak dobrze pamiętasz ich najlepsze piosenki?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Jestem silna” śpiewanego przez Agnieszkę Chylińską z grupą O.N.A. „Jedno już wiem, jestem silna tak. I tylko czasem...”