mgła na drodze

i

Autor: lea hope bonzer - Pixabay Wielkopolska: Gęsta mgła ogranicza widoczność praktycznie do zera! IMGW wydał żółty alert

Mgła i zmienne warunki pogodowe przyczyną serii wypadków w powiecie iławskim

2020-10-21 12:17

Jesień to czas, kiedy szybko zapada zmrok, a zmieniająca się aura nie poprawia warunków na drodze. Dodatkowo pojawiająca się mgła powodująca ograniczoną widoczność ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Jak informuje iławska policja, do serii wypadków doszło we wtorek (20.10.).

Pierwsze ze zdarzeń doszło już kilka minut po godzinie 6:00 rano w Suszu. Według wstępnych ustaleń policji 20-latka kierująca  Citroenem w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza i we mgle, nie zachowała szczególnej ostrożności i doprowadziła do potrącenia pieszego, który stał na poboczu trzymając rower.

Kilka minut po godzinie 15:00 w Iławie 43-latek kierujący BMW nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez przejście dla pieszych doprowadzając do jego potrącenia. 6-latek został przetransportowany do szpitala w Olsztynie, a kierującemu BMW policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Trzeci z wypadków, to kierujący Fiatem, który nie dostosował prędkości do warunków ruchu i doprowadził do zderzenia z kierującym Hondą, który się zatrzymał. 71-latek za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

To nie koniec, bo iławscy policjanci zostali poinformowani o uszkodzonym pojeździe, który uderzył w barierki. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili informacje. Jak się okazało w samochodzie nie było żadnych osób ani śladów krwi. Ustalono, że samochodem tym kierował nietrzeźwy 24-latek, który kilka godzin wcześniej był w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, aby zgłosić kradzież pojazdu, jak się później okazało - bał się konsekwencji swojego czynu. Badanie alkomatem wskazało, że mieszkaniec Iławy kierował peugeotem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał.

Czy przez koronawirusa masz problem z alkoholem?

Pytanie 1 z 9
Czy zauważyłaś, że ostatnio pijesz częściej i więcej niż kiedyś?
Wino

Policja Przypomina!

Rozsądek przede wszystkim. Pamiętajmy, że przy aktualnych warunkach pogodowych nawierzchnia jezdni jest często śliska, a zmieniająca się pogoda mgła czy opady deszczu oraz spadające na drogę liście powodując, że nawet przy niewielkiej prędkości droga hamowania znacznie się wydłuża, a samochód bardzo łatwo wpada w poślizg i nietrudno o wypadek.

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, motocyklem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo, to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi.

Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne  zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Olsztyn. Policja szuka kobiety, która ukradła mięso