Mazurska i Chodkiewicza. Historia jednej ulicy

i

Autor: mat organizatora Czas na Mazurską i Chodkiewicza. W niedzielę kolejna nowa "Historia jednej ulicy"

Mazurska i Chodkiewicza tematem kolejnej, nowej Historii Jednej Ulicy w Iławie

2022-09-29 9:57

Znana jest już data kolejnego spaceru po Iławie organizowanego w ramach cyklu nowa "Historia jednej ulicy". 2 października Michał Młotek i Dariusz Paczkowski zaproszą iławian na wspólną wyprawę po ulicach Mazurskiej i Chodkiewicza.

Spacery edukacyjne po mieście odbywają się regularnie, co miesiąc. Kolejność odwiedzanych miejsc nie jest przypadkowa. Zadecydowali o niej sami mieszkańcy podczas głosowania, którego wyniki opublikowano na początku lutego tego roku.

Od tego czasu, zgodnie z decyzją iławian, odbyły się już wyprawy po ulicach Ostródzkiej i Zielonej, Kościuszki, po ulicach osiedla Gajerek i aż trzy wizyty na wyspie Wielka Żuława. Teraz przyszedł czas na ulice Mazurską i Chodkiewicza. Do końca tego roku uda się jeszcze na pewno wybrać na ulice Smolki i Andersa oraz 1 Maja.

Będzie to już drugi spacer po ulicach Mazurskiej i Chodkiewicza organizowany w ramach "Historii jednej ulicy". Pierwsza wyprawa w to miejsce odbyła się 30 kwietnia 2016 roku.

Od tego czasu sporo się zmieniło - mówi Dariusz Paczkowski. - Pamiętam, że tamto spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem pod "Kormoranem", którego teraz już nie ma - dodaje.

Poza miejscem, w którym znajdował się "Kormoran", uczestnicy wyprawy odwiedzą też teren portu, poznają historię miejskich willi czy kulisy pojawienia się w Iławie ośrodka Politechniki Gdańskiej. Opowieści zobrazują materiały ilustracyjne, w tym stare pocztówki i zdjęcia pochodzące z domowych archiwów iławian.

Spacer po ulicach Mazurskiej i Chodkiewicza rozpocznie się o godzinie 15:00. Miejscem zbiórki uczestników wyprawy jest Skwer Stefana Żeromskiego.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum pod adresem facebook.com/Ilawasprzedlat. Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

Mazurska i Chodkiewicza. Historia jednej ulicy

i

Autor: mat organizatora

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Jakie to państwo? Czy jedna podpowiedź wystarczy Ci, by zdobyć komplet?

Pytanie 1 z 15
Jakie państwo jest nazywane "krajem Tulipanów"?
Jesień w Bieszczadach