Mateusz Morawiecki z wizytą w ośrodku szkolenia kapitanów w Kamionce pod Iławą

2022-09-19 14:52

Okazją do wizyty było odsłonięcie pamiątkowej tablicy na cześć kapitana Żeglugi Wielkiej, inżyniera Zbigniewa Sulatyckiego w Badawczo-Szkoleniowym Ośrodku Manewrowania Statkami w miejscowości Kamionka.

Kapitan Żeglugi Wielkiej, inż. Zbigniew Sulatycki gościł dzisiaj w Badawczo-Szkoleniowym Ośrodku Manewrowania Statkami gdzie wraz premierem RP Mateuszem Morawieckim, burmistrzem Dawidem Kopaczewskim i wieloma znamienitymi gośćmi odsłonił pamiątkową tablicę.

Tym gestem uhonorowano wieloletnie zasługi kapitana na rzecz rozwoju polskiej gospodarki morskiej. Kapitan Zbigniew Sulatycki był długoletniemu instruktorem Badawczo-Szkoleniowego Ośrodka Manewrowania Statkami, był również podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej w rządzie Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej. W 2016 roku został powołany przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka w skład Konwentu Morskiego. Kapitan za swoje zasługi i działania został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił zasługi uhonorowanego gościa jednocześnie gratulując mu odwagi w momentach kiedy w Polsce panował ustrój komunistyczny. Burmistrz Kopaczewski na ręce kapitana złożył pamiątkowy list gratulacyjny.

QUIZ. Sekrety kobiety. Czy wiesz, co to za przedmioty i pojęcia? Panowie - nie ośmieszcie się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Najpopularniejszy na świecie jesienny długi płaszcz z paskiem nazywa się:
Sekrety kobiety. Czy wiesz, czym są te przedmioty? Panowie - nie ośmieszcie się
Stracił prawo jazdy w 18 sekund. Za ten numer dostał 29 punktów karnych

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!