Maraton Ekstremalny warmińsko-mazurskiej Policji w Ostródzie - Hardman 2022

2022-07-18 8:59

Kolejny już raz, nad jeziorem Sajmino dziesięciu śmiałków zmierzyło się ze swoimi słabościami i wystartowało w Maratonie Ekstremalnym Policji Garnizonu Warmińsko- Mazurskiego "HARDMAN 2022".

W piątek (15.07.) na plaży nad jeziorem Sajmino policyjni śmiałkowie z województwa warmińsko-mazurskiego już po raz ósmy stanęli naprzeciw swoim słabościom i wystartowali w nocnych i ekstremalnych zawodach dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji.

Organizatorzy (KPP Ostróda oraz PKS Mazury) co roku mogą liczyć na wsparcie Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, które udostępnia na potrzeby zawodów teren plaży. W tym roku organizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z UM i PWiK a patronat organizacyjny nad zawodami objął Burmistrz Miasta Ostróda Pan Zbigniew Michalak.

Przedsięwzięcie odbyło się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych oraz ogólnych zasad bezpieczeństwa na lądzie i w wodzie. Zawody oficjalnie otworzył Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie - podinsp. Marcin Danowski przekazując wszystkim zgromadzonym na starcie życzenia bezpiecznej i udanej rywalizacji sportowej.

Zgodnie z regulaminem maratonu do startu mogło przystąpić maksymalnie 10 zawodników według kolejności zgłoszeń.

Jak co roku uczestnicy wystartowali po zapadnięciu mroku i rozpoczęli rywalizację biegiem na 6 kilometrów równym dwóm okrążeniom wokół jeziora Sajmino.

Druga próba to zmagania w wodzie. Zawodnicy w celu kontynuowania rywalizacji musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m i wrócić na miejsce zawodów. Każdy zawodnik został wyposażony, przez organizatora, przy sobie w ratowniczą bojkę asekuracyjną.

Dodatkowo w czasie zaliczania dystansu był obserwowany i oświetlany czasowo przez indywidualnie asekurującego go ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia w wodzie. W gotowości była również policyjna motorówka z policjantami-ratownikami, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą.

Po wyjściu z wody organizatorzy przygotowali dla uczestników, tzw. "deser" czyli bieg z 35 kilogramowym obciążeniem na dystansie 150 metrów.

Najlepszym zawodnikiem okazał się, nie pierwszy raz, sierż.szt. Rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, który z czasem: 1h 08 min., zdobył tytuł "HARDMANA 2022".

Na drugim stopniu podium ze stratą 8 min. stanął podinsp. Marcin Romanow z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Tuż za nim, z ujemną różnicą: 12 min., uplasował się post. Paweł Łukaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Na ogromne brawa zasługuje również postawa Pani Małgorzaty Polak z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, która jako jedyna kobieta, po raz pierwszy, wystartowała w policyjnym maratonie ekstremalnym "HARDMAN" a wygrywając z 3 kolegami z pracy pokazała swoją siłę, wytrzymałość i wolę walki.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Pokaż nam, jakim bystrzachą jesteś!

Pytanie 1 z 10
Winston Churchill otrzymał w 1953 roku...
Jan Tomaszewski ostro o transferze Lewandowskiego

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl