kibice

i

Autor: Constract Lubawa

Piłka halowa

Lubawscy Konstruktorzy o krok do Mistrzostwa Polski

2023-05-10 16:07

Zaczyna się najbardziej ekscytującą fazę sezonu rozgrywek FOGO Futsal Ekstraklasa czyli faza Play-Off. Przez cały maj czeka nas prawdziwy maraton spotkań, w których Constract Lubawa walczyć będzie o pierwsze w historii klubu Mistrzostwo Polski.

Rywalem Konstruktorów w ¼ finału będzie Dreman Opole. Do dalszej fazy awansuje zespół, który wygra dwa mecze. Możliwie więc, że rywalizacja zakończy się już w tą sobotę albo rozegrany zostanie decydujący mecz w niedzielę. Tak czy inaczej oba mecze odbędą się w Lubawie. Pierwszy 13 maja o godzinie 17.45. Mecz będzie transmitowany przez TVP Sport.

W pierwszym meczu fazy Play-Off Constract Lubawa pokonał na wyjeździe Dremana Opole 4:2. Dzięki temu lubawianie prowadzą w ćwierćfinale i do awansu potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Konstruktorzy wyszli na prowadzenie po niespełna pięciu minutach rywalizacji. Błysk futsalowego geniuszu pokazał Pedrinho, który dryblując wdarł się w pole karne i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Jeden i drugi zespół miał swoje szanse przed przerwą, ale w pierwszym dwudziestu minutach gry nie obejrzeliśmy więcej bramek.

W drugiej połowie indywidualną akcją popisał się Maciej Jankowski. Jego strzał bramkarz Dremana obronił, ale wobec dobitki Adriano był już bezradny. Bramkę na 3:0 znowu zdobył czarodziejski Pedrinho. Gospodarza postanowili zaryzykować grą z lotnym bramkarzem. Wtedy po przejęciu piłki „na pustaka” trafił Tomasz Kriezel i zrobiło się już 4:0 dla lubawian. Dreman walczył do końca, ale opolan stać było tylko na dwa trafienia autorstwa Felipe oraz Błanka.

Creature - tak brzmi nowa piosenka Olivii Addams! [PRZEDPREMIEROWO]

Jak dobrze pamiętasz bajki dla dzieci z PRL-u? Miś uszatek, Reksio i nie tylko [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
1. W którym roku rozpoczęła się emisja serialu animowanego „Dziwne przygody Koziołka Matołka”?
Dziwne przygody Koziołka Matołka