dziadek przy samochodzie

i

Autor: pexels zdjęcie ilustracyjne

Wypadki drogowe

Lubawa: 72-latek najpierw potrącił pieszego, potem po nim przejechał

2024-01-24 9:31

Do zdarzenia doszło na parkingu w Lubawie. We wtorek po 13ej kierujący skodą nie zachował ostrożności.

We wtorek (23.02.2024 r.) kilka minut po 13:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o potrąceniu mężczyzny na parkingu jednego w marketów w Lubawie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Wstępnie ustalili, że 72 - latek kierujący skodą nie zachował należytej ostrożności podczas cofania i najechał na pieszego otwierającego w tym czasie bagażnik swojego samochodu powodując jego upadek a następnie powtórnie najechał już na leżącego mężczyznę. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Tego samego dnia wpadł też inny kierowca

Kolejny nieodpowiedzialny kierując jadąc vw nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go audi i najechał na tył pojazdu. W trakcie czynność okazało się, że to nie jedyne przewinienie 29 - latka. Mężczyzna nie powinien w ogóle kierować vw bo ma aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Obaj mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Policja przypomina

Zgodnie z art. 23 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym Kierujący pojazdem jest obowiązany:…

  • przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności
  • sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,
  • upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.
  • Zabrania się cofania pojazdem w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie lub drodze ekspresowej.
  • Prawidłowe korzystanie z dróg dla pieszych to nie wszystko. Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem.
Wyciągnął i przeładował broń w restauracji. Przyszli po niego kontrterroryści

Quiz. Najlepsi polscy piosenkarze lat 90. Te hity podbiły serca milionów słuchaczy!

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment hitu „Imię deszczu” śpiewanego przez Andrzeja Piasecznego z zespołem Mafia. „Zostań, bo ta noc, to ona płacze deszczem. Zostań, bo jak nikt...”