Lider PlusLigi potwierdził formę, AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe

2021-12-13 8:56

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli liderowi PlusLigi, Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Marcin Janusz.

Piątkowy mecz w Kędzierzynie-Koźlu poprowadził Marcin Mierzejewski. Drużyna Indykpolu AZS Olsztyn starcie rozpoczęła w składzie: Jan Firlej na rozegraniu, Mateusz Poręba i Taylor Averill na środku, Robbert Andringa z TJ DeFalco na przyjęciu, Karol Butryn na ataku i Jędrzej Gruszczyński na libero.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie będą miło wspominać wyprawy do Kędzierzyna-Koźla. W spotkaniu trwającym 76 minut, lepsi okazali się aktualni liderzy PlusLigi - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0. Akademicy z Kortowa najbardziej mogą żałować pierwszego seta, w którym prowadzili 21:18, lecz ulegli swoim rywalom 23:25. Kolejne dwie partie to dominacja gospodarzy, którzy zasłużenie zdobyli komplet punktów.

Patrząc w ligowe statystyki, kędzierzynianie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Poczynając od przyjęcia (57% dokładnego przyjęcia przy 38% dokładnego przyjęcia olsztynian), idąc dalej przez skuteczność w ataku (55% do 41%), kończąc na punktowych zdobyczach na zagrywce (8:5). Obie drużyny zanotowały po 4 bloki.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rok 2021 zakończą dwoma spotkaniami wyjazdowymi. Akademicy z Kortowa, w niedzielę 19 grudnia, zmierzą się z Projektem Warszawa (godz. 14:45), a dzień później (poniedziałek, 20.12), w 1/16 Tauron Pucharu Polski podejmą SMS PZPS Spała (godz. 17:00). 

Kolejne mecze AZS-u u siebie (w Iławie) dopiero w styczniu.

Dom państwa Gucwińskich.

Co wiesz o potrawach świątecznych?

Pytanie 1 z 12
Z czego powinien być tradycyjny kompot wigilijny?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl