ilawa

i

Autor: UM Iława

Letnie wycieczki po Iławie powracają. Dowiedz się kiedy i gdzie

2022-06-22 14:30

Wakacje już za chwilę! Podczas tegorocznego lata nie zabraknie w Iławie historycznych i krajoznawczych wycieczek, które z każdą edycją przyciągają nie tylko tłumy turystów, ale także mieszkańców. Warto! Zwłaszcza, że w tym roku jest trochę nowości.

Cykl wycieczek i spacerów po Iławie, na które zaprasza Burmistrza Iławy Dawid Kopaczewski oraz Zachodniomazurskie Stowarzyszenie Przewodników rozpocznie się już w pierwszą sobotę wakacji . Zgodnie z harmonogramem autorów cyklu będą to różne trasy, z których każda odkryje przed uczestnikami ciekawostki i tajemnice miejsc, dobrze znanych na co dzień. Historie z nimi związane zaskoczą z pewnością nie jednego, tym bardziej, że przeplatane będą legendami budzącymi niekiedy dreszczyk emocji. Dowiemy się m.in. jak wyglądało na ziemiach iławskich życie w średniowieczu,  kim był Rybi Król oraz jak rozwój kolei wpłynął na życie mieszkańców.

Start wycieczek , tradycyjnie w każda sobotę o godz. 12:00 spod Ratusza Miejskiego przy ul. Niepodległości.

plakat

i

Autor: UM Iława

Oprócz pieszych wycieczek nie zabraknie także tych związanych z wodą i Jeziorakiem. W każdą środę wakacji opowieścią o Iławie i Jezioraku uraczy Was Bernadeta Trojan, która z pokładu tramwaju wodnego Ilavia opowie jak wyglądało życie nad Jeziorakiem w dawnych czasach i jakie historie pamiętają wody najdłuższego jeziora w Polsce. Start godz. 12:00 spod ratusza. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy przyjmowane są w biurze Informacji Turystycznej.

plakat

i

Autor: UM Iława

QUIZ. Czy pamiętasz stare odcinki "Idola"? Pierwszy sezon był 20 lat temu!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jaki był skład jurorski pierwszej edycji "idola?