lato susz

i

Autor: UMiG Susz

Lato w Suszu? Jeśli pandemia pozwoli będzie się tam sporo działo

2021-03-23 16:17

Słońce coraz cieplejsze więc to idealny moment, żeby na progu wiosny mówić już o lecie… a w tym wypadku o Suskim Lecie Artystycznym 2021. Suski SOK zaprezentował kolorową odsłonę letnich pomysłów na kulturalne spędzenie czasu. Będzie muzyka – dużo muzyki, będzie film – nie tylko w samym Suszu i będzie plaża, leżaki i sztuka.

Czas letni, który od lat dziecięcych kojarzy się nam z wakacjami, czyli beztroską i odpoczynkiem, musi być dla nas ciekawy i intensywny w doznaniach – tak nas wychowano i tak też podeszliśmy do opracowania programu. Chcemy jak najwięcej czasu spędzić na zewnątrz, na świeżym powietrzu, co też miało ogromny wpływ na konstruowanie wydarzeń – koncerty na plaży, kino objazdowe „pod chmurką”, koncerty w nietuzinkowej przestrzeni miejskiej – to wynik potrzeby oddychania pełną piersią, bo dziś nie marzymy, jako obywatele, o niczym innym. – tak o programie mówi Piotr Pancer, dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury.

Na dzień dzisiejszy zaprezentowano 6 wydarzeń, w tym jedno cykliczne/cotygodniowe. Wśród nich znalazł się Blender Art Festival 2021 (w ramach obchodów Dni Susza), Leżak Plaża Sztuka Summer Festival, Suski Tydzień Filmowy, Festiwal Eko Elektro, Dożynki Gminne i druga odsłona Festiwalu Suskiego Piękna.

Nie jest to pełna i ostateczna lista zaplanowanych wydarzeń, to „pewniaki” na dziś. Oczywiście plany może pokrzyżować nam pandemia, ale i na to jesteśmy przygotowani – będziemy podejmować próby przenoszenia wydarzeń w czasie lub przeprogramowania ich zgodnie z pojawiającymi się wymogami sanitarnymi. – tłumaczy niepewność realizacji dyrektor SOK.

Zaprezentowany program wydaje się odmienny od dotychczasowych, ale wynika z powołanej strategii marki SOK i hasła przewodniego: POSMAKUJ EMOCJI! Budowa nowego wizerunku wymaga odważnych działań, a jak widać, tych nie brakuje Suskiemu Ośrodkowi Kultury.

Pandemia spadła na nas nagle i zaskoczyła nas na nieprzewidywalną skalę. Uderzyło to bezpośrednio w kulturę i sport, którymi żyją obywatele Susza. Cieszę się, że jesteśmy już gotowi z programem Suskiego Lata Artystycznego i wierzę, że z takimi, czy innymi ograniczeniami, będziemy korzystać z przygotowanych atrakcji kulturalnych. – komentuje Krzysztof Pietrzykowski, burmistrz Susza.

Dziś oficjalnie mogę już Państwa zaprosić do wzięcia udziału w Suskim Lecie Artystycznym 2021. Jest program, są świeże i soczyste pomysły. Będzie słońce, obiecuję, i bądźmy również my. To czas naszego wytchnienia. – podsumowuje Lucyna Górnik, z-ca burmistrza Susza, odpowiedzialna za działania kulturalne w Gminie.

Szczegóły poszczególnych atrakcji wkrótce na portalu eska.pl

Gigantyczne pisanki w Alei Kwiatowej

QUIZ. NAJGŁUPSZE przepisy prawne w USA. Nie ma szans byś odgadł, czego zabraniają ludziom!

Pytanie 1 z 10
Czego nie można robić w Logan County w stanie Kolorado?