laptop

i

Autor: pixabay.com

Laptop dla uczniaka - ruszyła akcja pomocy dla dzieci [audio]

2020-04-02 13:49

W związku z pandemią koronawirusa zamknięto szkoły, a uczniowie mają zdobywać wiedzę w czasie lekcji i zadań przeprowadzanych online. Niestety nie wszystkie dzieci mają komputery, a rodziców nie stać na ich zakup. Dlatego grupa iławian zdecydowała się ruszyć na pomoc.

Całe hasło ich przedsięwzięcia brzmi: Laptop dla uczniaka - przynieś swój stary, wspomóż dzieciaka! Już udało się przekazać dwa laptopy potrzebującym. Organizatorzy liczą jednak na znacznie więcej.

- Dzieciaki próbują się uczyć w domu, jednak nie każdy ma komputer, dzięki któremu będzie mógł uczestniczyć w lekcji - mówi Wojciech Duda, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia. - Chcemy pomóc, dlatego organizujemy zbiórkę starych, używanych laptopów, które nasz drużynowy magik z pomocą gracho24.pl doprowadzi do użyteczności by mogły zostać przekazane potrzebującym dzieciakom z okolicy.Sprawdź szafę, biurko, szufladę. Może leży tam jakiś złomek z szansą na drugie życie?

Cała akcja jest bezterminowa. Organizatorzy zadbali też o to by nikogo z darczyńców nie narażać na zarażenie koronawirusem. Jest kilka punktów w Iławie gdzie można zostawić laptopy. Odbywa się to bez kontaktu z innymi ludźmi, są tam ustawione specjalne pojemniki. Ich listę znajdziecie na plakacie.

O akcji Laptop Dla Uczniaka opowiada Wojciech Duda
plakat

i

Autor: arch.organizatora