Łapanka pijanych kierowców w powiecie iławskim. Trochę bezpieczniej na drodze

i

Autor: energepic.com - Pexels

Łapanka pijanych kierowców. Trochę bezpieczniej na drodze

2021-09-27 14:15

W ciągu kilku ostatnich dni w ręce iławskich policjantów wpadli kolejni nieodpowiedzialni kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali siedmiu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu, a dwóch kolejnych straciło prawo jady za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Policja apeluje o rozsądek i rozwagę na drodze.

W weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie udaremnili jazdę aż siedmiu kierującym na tzw. "podwójnym gazie". Czterech z nich to nietrzeźwi rowerzyści, jeden kierował samochodem a pozostałych dwóch kierowców, pomimo wcześniej spożytego alkoholu, zdecydowało się prowadzić motocykl.

Pierwszego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci w piątek (24.09.2021) kilka minut po godz. 18:00, w Stradomnie. 46-latek jechał rowerem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Godzinę później w Nowej Wsi policjanci iławskiej drogówki zatrzymali 36-latka kierującego rowerem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w sobotę (25.09.2021) funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego 53-latka. Mężczyzna mając 2,8 promila alkoholu w organizmie jeździł rowerem ulicami Susza. 

W nocy z 25/26.09.2021 32 – latek kierujący samochodem VW nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na przydrożne drzewo. Okazało się, że nie tylko prędkość była przyczyną zdarzenia drogowego ale również wcześniej spożyty alkohol. Jak ustalili policjanci 32 – latek kierował samochodem mając 1,4 promila alkoholu w organizmie oraz aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci w Wikielcu. Mężczyzna jechał motocyklem od lewej do prawej krawędzi jezdni co zwróciło uwagę funkcjonariuszy. W trakcie czynności okazało się, że 20 – latek kierował jednośladem mając 3,6 promila alkoholu w organizmie i nie mając do tego uprawnień.

Natomiast w niedzielę (26.09.2021) w Sampławie podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 38 – latka. Mężczyzna w terenie zabudowanym Jeepem jechał z prędkością 112 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym został ukarany mandatem, jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych a funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

W Biskupiczkach podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 57 – latka. Mężczyzna w terenie zabudowanym jeepem jechał z prędkością 101 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym został ukarany mandatem, jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych a funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w Kisielicach. 61 – latek kierował rowerem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a 46 – latek jeździł motorowerem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna ma już cofnięta uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi i ciągnikami.

Kary za brak OC

Pytanie 1 z 1
Czy kary za brak OC są zbyt wysokie?
Raport z Anteny 27.09