ultrafiolet

i

Autor: pixabay.com

Lampy będą walczyć z bakteriami w szkołach w powiecie iławskim

2020-09-24 13:54

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Iławie władze samorządowe zdecydowały się zakupić 32 lampy bakteriobójcze, 600 sztuk przyłbic, 200 masek z certyfikatem oraz rękawice nitrylowe i 5 sztuk dyfuzorów do dezynfekcji dłoni. Zakup ma oczywiście związek z trwająca wciąż pandemią koronawirusa.

Zakup lamp bakteriobójczych, które emitują promieniowanie UV-C został dokonany z myślą o szkołach powiatowych, gdzie trafią w pierwszej kolejności, ale także o samym Starostwie Powiatowym w Iławie – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. – Głównie dotyczy to wydziału komunikacji i wydziału budownictwa, które przyjmują największą liczbę klientów. Oczywiście w lampy zaopatrzone zostaną jednostki powiatowe na terenie całego powiatu, o czym będziemy decydować w momencie, kiedy zakupy trafia już do nas. Lampy te skutecznie zwalczają bakterie, wirusy, grzyby, pleśń i drobnoustroje. Są one rekomendowane przez Państwowy Zakład Higieny. Ich montaż w dużej mierze zatem zwiększy bezpieczeństwo naszych uczniów w szkołach, ale także pracowników i klientów urzędu. Będą używane także do dezynfekcji poszczególnych pomieszczeń, w razie potrzeby.

Koszt zakupu takich lamp to ponad 54 tys zł. Natomiast prawie 10 tys złotych zostało przeznaczonych na 5 sztuk dyfuzorów, czyli bezdotykowych stacji do dezynfekcji rąk. Oprócz tego ponad 17 tys zł kosztowały środki ochrony osobistej – maski, przyłbice i rękawice. One także trafią do miejsc najbardziej narażonych na infekcje.

Sonda
Czy w dobie epidemii koronawirusa wyślesz swoje dziecko na wycieczkę szkolną?
Niezwykły mural na olsztyńskich Nagórkach