drzewo leży na drodze

i

Autor: Markus Distelrath - Pixabay Łamało drzewa, porwało namiot. Wichura w powiecie iławskim

Łamało drzewa, porwało namiot. Wichura w powiecie iławskim

2021-09-24 9:21

Na morzu sztorm, ale w całej północnej Polsce dała o sobie znać wichura. W powiecie iławskim też łamało drzewa, strażacy nadal wyjeżdżają usuwać skutki silnego wiatru.

Tylko podczas samej nocy z 23/24 września 2021 ponad 12 interwencji i nadal strażacy otrzymują wezwania do szkód jakie w powiecie iławskim wyrządziły silniejsze podmuchy wiatru, które w porywach sięgają nadal nawet 65km/h. Łamało drzewa, latał nawet namiot!

- Trzeba przyznać że było sporo wyjazdów, aczkolwiek myślę, że natura i tak nas tym razem oszczędziła - mówi Krzysztof Rutkowski, rzecznik iławskiej straży pożarnej. Połamane konary drzew na poboczach i na drogach, nadłamane drzewa zagrażające mieniu lub życiu, głownie mieliśmy do czynienia z takimi wyjazdami. Jeden przypadek zagrażał bardziej ludziom i ruchowi na DK 15. W Sampławie wiatr porwał wielki namiot do imprez. Konstrukcja 10x5 o wysokości 3 metrów została porwana przez wiatr i kompletnie zniszczona. Strażacy poskładali go, bo istniało realne zagrożenie, że doleci do drogi krajowej.

Niestety jeszcze przez cały piątek może wiać mocno i choć już nie tak porywiście, również w sobotę (25.09). Zachowajcie ostrożność zwłaszcza w okolicy drzew, które może łamać i wyrządzać szkody.

Sonda
Co lepsze?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Wrzesień to miesiąc przetworów. Zobacz, co przyniesie Ci największą radość zimą