przemoc domowa pięść

i

Autor: enriquelopezgarre - Pixabay Znęcał się nad żoną. Zatrzymała go policja

Krzepki dziadek znęcał się nad żoną. Zatrzymała go policja

2021-01-08 11:33

74–letni mężczyzna z Nowego Miasta Lubawskiego podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną. Teraz zgodnie z postanowieniem prokuratora mężczyzna w ramach dozoru policyjnego 2 razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie, to nie jedyna kara jaka go spotka.

W poniedziałek (04.01.) nowomiejscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał znęcać się nad swoją żoną. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 74-latek od wielu lat wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał małżonce, poniżał ją a także groził.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą. W tej sprawie policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.

Wczoraj (7.01) prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca powiatu nowomiejskiego policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie z żoną

Mężczyzna otrzymał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej oraz został zobowiązany do nie spożywania alkoholu.

Przestępstwo znęcania się nad rodziną zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Andrzej Piaseczny kończy 50 lat. Jak dobrze znacie piosenki "Piaska"?

Pytanie 1 z 10
W jakim zespole zaczynał karierę "Piasek"?
Zabójstwo w Olsztynie. Zatrzymano trzech mężczyzn w sprawie śmierci 33-latka