jagiełło

i

Autor: Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem

Król Jagiełło walczy o Bitwę pod Grunwaldem i szczepienia

2021-05-10 12:57

Informowaliśmy, że tegoroczna edycja inscenizacji wielkiej bitwy na polach Grunwaldu raczej się nie odbędzie. Powodem jest oczywiście pandemia. Głos w sprawie zabrał Jacek Szymański, który od blisko 30 lat wciela się w rolę Władysława Jagiełły.

Przypomnijmy, że inscenizacja nie odbyła się także w ubiegłym roku. Póki co na ten rok zapowiedziano tylko oficjalne uroczystości z udziałem władz kraju i województwa. Głos w sprawie zabrali Krzysztof Górecki, organizator historycznej części Bitwy pod Grunwaldem i Jacek Szymański, który od 30 lat wciela się w króla Władysława Jagiełłę. Wspólnie opublikowali oświadczenie kierowane do fanów tej największej atrakcji turystycznej regionu:

Wszyscy czekamy na Grunwald - piszą Krzysztof i Jacek - Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi istnieją niewielkie szanse na zorganizowania pełnowymiarowej imprezy. Jednak mając na uwadze zapowiedzi rządu o poluzowaniu przepisów w zakresie organizacji imprez masowych pojawiała się nadzieja na ograniczoną formę Grunwaldu. Dlatego podejmujemy w tej chwili działania związane z przygotowaniem imprezy Grunwaldzkiej. W związku z tym prosimy was o zgłaszanie się do dowódców chorągwi w celu zadeklarowania waszego uczestnictwa. Myślimy, że jednym z podstawowych warunków uczestnictwa MOŻE BYĆ posiadanie przez Was zaświadczenia o pełnym pakiecie szczepień przeciwko COVID -19.Czynimy wszelkie starania do przygotowania imprezy pod kątem logistycznym oraz formalnym. Miejmy nadzieję, że uda Nam się spotkać z Wami na Grunwaldzie.

O dalszych losach inscenizacji będziemy informować na bieżąco.

Prawdziwy kiler nie boi się szczepienia. Cezary Pazura w nowym spocie

QUIZ. Uczestnicy "Hotelu Paradise" nie znali odpowiedzi na te proste pytania. A Ty? Sprawdź się

Pytanie 1 z 10
Kto napisał "Ogniem i mieczem"?