szkola

i

Autor: UM Iława

Inwestycje

Koszta niewielkie, a efekt zachwycający. Remont w iławskiej szkole przyniósł efekty

2023-09-22 15:27

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Noblistów od niedawna ma do dyspozycji odświeżoną aulę.

W każdej szkole aula jest reprezentacyjnym miejscem w którym odbywają się oficjalne wydarzenia i istotne uroczystości. Parkiet auli w SP 5 nie był remontowany od 1985 roku, a więc od samego początku oddania jej do użytku szkolnego. W związku z czym od dawna nie prezentowała się ona w należny jej sposób, a organizacja działań z jej wykorzystaniem stawała się coraz bardziej skomplikowana. Dyrekcja szkoły podjęła decyzję o wygospodarowaniu środków i realizacji gruntownego remontu nawierzchni.

Odnowienie auli  zostało przeprowadzone w okresie wakacyjnym i polegało na wymianie podłogi, desek i parkietu. Całkowity koszt prac remontowanych wyniósł 43.300,00 zł.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 p. Mariusz Sadowski - Aula to wizytówka i serce naszej szkoły.  To w niej odbywa się szereg uroczystości i spotkań w każdym roku szkolnym, dlatego tak ważne było dokonanie gruntownego remontu tego miejsca. Miejsca, w którym odbywają się istotne dla całej  społeczności szkolnej wydarzenia. Teraz w nowej  odsłonie te spotkania będą odbywać się w optymalnych warunkach i sprzyjać twórczym działaniom placówki.

Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski dodaje – Bardzo się cieszę, że aula Szkoły Podstawowej nr 5 zyskała nowe życie, tym bardziej że czekała na to praktycznie 38 lat. Słowa uznania za podjęcie takiej decyzji należą się całej dyrekcji placówki i zaangażowanym w to pracownikom. Dzięki nim uczniowie powitali nowy rok szkolny z aulą na jaką zasługują.

Kuchenne rewolucje. Jak radzą sobie resteuracje, które ratowała Magda Gessler

QUIZ na przysłowia jesienne. Sprawdź, czy jesteś w tym mistrzem. Brawa za 7 punktów!

Pytanie 1 z 9
Uzupełnij brakujące słowo: "Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy ... pełna kieszeń"