Weronika Mathia

i

Autor: eka

KULTURA

Iławska autorka kryminału: Moja historia nie jest lekka, choć opowiada (także) o nastolatkach. Posłuchaj wywiadu

2023-09-22 14:41

Weronika Mathia niedawno wydała swoją debiutancką książkę "Żar". Od dwóch lat mieszka w Iławie, która zainspirowała ją do napisania kolejnej kryminału. Jego akcja będzie się toczyć m.in. na wyspie Wielka Żuława.

Od zawsze myślała o napisaniu książki. Już pracując jako dziennikarka zbierała pomysły do swojego pierwszego kryminału. Od dwóch lat jest iławianką i właśnie wydała pierwszą książkę „Żar”. A Iława i wyspa Wielka Żuława, leżąca w granicach miasta, zainspirowała ją do napisania kolejnej powieści.

- Zazwyczaj pierwszy pomysł na fabułę wyrzucam do kosza - opowiada Weronika Mathia. Co ciekawe, wszystko, co się dzieje w książce, inspirowane jest... rzeczywistością.

Czekamy zatem na książkę osadzoną w naszych okolicach! A tymczasem zapraszamy do posłuchania wywiadu z autorką, który został wyemitowany na antenie Radia Eska Iława.

Posłuchaj: Weronika Mathia opowiada o swojej książce "Żar"

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Anna Mucha wręczała kwiaty Michaelowi Jacksonowi, gdy była maturzystką. To się nagrało!

QUIZ na przysłowia jesienne. Sprawdź, czy jesteś w tym mistrzem. Brawa za 7 punktów!

Pytanie 1 z 9
Uzupełnij brakujące słowo: "Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy ... pełna kieszeń"