Kosił wężykiem i stwarzał zagrożenie. Kierowcy wezwali policję

i

Autor: pasja1000 - Pixabay

Kosił wężykiem i stwarzał zagrożenie. Kierowcy wezwali policję

2021-09-08 9:58

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas dlatego, kiedy świadkowie zauważyli, że mężczyźni koszący trawę na poboczu stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym o wszystkim poinformowali oficera dyżurnego.

Dzięki informacji od świadka – odpowiedzialnego uczestnika ruchu, policjanci zatrzymali nietrzeźwego pracownika jednej z lokalnych firm. Zgłaszający oświadczył, że na jednej z dróg wojewódzkich w gminie Iława grupa mężczyzn wykasza rowy. Dodał, że nie posiadają oni elementów odblaskowych i wchodzą na jezdnię stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjanci pojechali na miejsce. Okazało się, że faktycznie jeden z mężczyzn nie posiadał kamizelki odblaskowej i jak twierdził nie potrzebuje jej ponieważ chodzi tylko po poboczu nie wchodząc na jezdnię. Mundurowi oświadczyli, że pobocze jest również częścią drogi. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości gdyż podczas rozmowy wyczuli od mężczyzny woń alkoholu.

Okazało się, że 48 – latek wykonywał czynności zawodowe mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Iławy został ukarany za popełnione wykroczenie a kierownik firmy uniemożliwił mu dalszą pracę.

Nieszczęścia... i pijani pracownicy chodzą parami?

Tego samego dnia rano, kilka minut po godzinie 7:00 lubawscy policjanci interweniowali w jednej z lokalnych firm. Okazało się, że tutaj również pracownik podjął czynności zawodowe będąc pod działaniem alkoholu. Mężczyzna także został ukarany mandatem.

Oprócz konsekwencji prawnych pracodawcy  mogą wobec swoich pracowników podjąć również kroki dyscyplinarne.

Sonda
900 plus zamiast 500 plus to dobry pomysł?
Transformacja energetyczna. Kiedy atom w Polsce?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!