Kontrole uczestników letniego wypoczynku w powiecie nowomiejskim

2022-07-19 7:00

Nowomiejscy policjanci realizujący zadania związane z Planem Bezpieczne Wakacje wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotykają się z dziećmi i młodzieżą, wypoczywającymi na terenie powiatu nowomiejskiego.

Policjantka zajmująca się zagadnieniami profilaktyki wraz z pracownikiem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Mieście Lubawskim odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywających na obozie tematycznym Akademii Wolnego Czasu zorganizowanym w Ośrodku Wypoczynkowym Hartek nad Jeziorem Hartowieckim w Ostaszewie.

Spotkania takie organizowane są po to, by w czasie wakacyjnym przypomnieć uczestnikom letniego wypoczynku o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Okres wakacyjny to czas wypoczynku ale także beztroski. W tym czasie często dzieci i młodzież zapominają o swoim bezpieczeństwie. Podczas piątkowego spotkania (15.07.22r.) obozowicze mieli okazję przypomnieć sobie zasady, których należy przestrzegać wypoczywając nad wodą i w lesie. Policjantka zwróciła im także uwagę na pozostałe zagrożenia i niebezpieczeństwa, które mogą na nie czyhać w okresie letnim.

Wszyscy z zaciekawieniem wsłuchiwali się w rady dotyczące bezpiecznego i zdrowego spędzania czasu wolnego. Podobne spotkania będą kontynuowane z kolejnymi grupami dzieci wypoczywających na terenie powiatu nowomiejskiego.

QUIZ. Jedzenie na literę D

Pytanie 1 z 15
Daktyle to owoce palm daktylowych, które jada się
Express Biedrzyckiej - Aleksander Kwaśniewski: Przyjdzie jesień, trzeba będzie wprowadzać reglamentację

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!