Koncert wybitnego pianisty i uzdolnionej stypendystki w Lasecznie

2021-10-20 8:52

W sali widowiskowej GOK Laseczno rozbrzmiewała muzyka Fryderyka Chopina z wierszami C.K. Norwida. Na jednej scenie koncert dali wybitny pianista prof. Stanisława Deja i pochodząca z gminy Iława, stypendystka Monika Kopaczewska – Ratajczak.

W niedzielne popołudnie, (17.10.2021) sala widowiskowa GOK Laseczno rozbrzmiewała muzyką Fryderyka Chopina i wierszami C.K. Norwida. To było niezwykłe wydarzenie kulturalne z udziałem prof. Stanisława Deji - wybitnego pianisty (laureata międzynarodowych konkursów pianistycznych w Vercelli (Włochy) oraz w Jaen (Hiszpania). Krytycy zaliczają go do wybitnych interpretatorów muzyki Mozarta i Chopina). Można było posłuchać również pochodzącej z gminy Iława, stypendystki Moniki Kopaczewskiej – Ratajczak.

W pięknie udekorowanej Sali organizatorzy powitali zaproszonych gości. Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która przypomniała publiczności fakty z życia F. Chopina. Wiersze Norwida przedstawiły: Danuta Glińska i Barbara Kępczyńska. Był to ciekawy antrakt i urozmaicenie koncertu.

Na koniec oprócz gromkich braw publiczność przygotowała młodej pianistce miłą niespodziankę - odśpiewała jej i mężowi 100-lat z okazji przypadającej tego dnia pierwszej rocznicy ich ślubu.

Koncert był udany i można śmiało powiedzieć, że dla zebranych była to „uczta dla ducha i serca”. GOK zadbał też o słodki poczęstunek, kawę, herbatę, co w „Kawiarence Artystycznej” jest już tradycją.

Gminny Ośrodek Kultury na potrzeby koncertu wypożyczył wysokiej klasy fortepian, co zapewniło niezapomniane brzmienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
A czy lubisz grzyby?
Pesto – prosty sos, który podbił świat