facet w kajdankach

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

pijani kierowcy

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany przez mieszkańca na osiedlu w Iławie

2023-10-06 12:07

Dzięki wzorowej postawie świadka, z ruchu został wyeliminowany kolejny kierowca, który w stanie nietrzeźwości usiadł za kierownicą samochodu. 35 - latek miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii. Widząc niebezpieczną sytuację nie bądźmy bierni! Reagujmy!

Wzorową postawą wykazał się świadek, którego zgłoszenie przyczyniło się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy toyoty. Świadek nabrał podejrzeń, gdyż poruszając się za tym pojazdem, zauważył jego dziwny styl jazdy, np. podczas zwalniania gasł mu silnik i wtedy to mężczyzna miał problem aby ruszyć autem czy jechał  środkiem drogi lub zygzakiem między dwoma pasami.

Świadek, gdy tylko nadarzyła się okazja, podbiegł do tego pojazdu, który zjechał na osiedlową ulicę, zatrzymał się przed szlabanem i wyjął kluczyki ze stacyjki, po czym uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Następnie o wszystkim poinformował policjantów.

Zaalarmowani funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon. Na miejscu stróże prawa zastali świadka, który wskazał policjantom kierującego toyotą. Badanie trzeźwości 35 -latka wykazało, że w jego organizmie znajduje się prawie 4 promile alkoholu. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty, a sprawa trafi do sądu.

Widzisz nietrzeźwego? Reaguj!

Reaguj, gdy widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę lub jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudza Twoje przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji świadków został zatrzymany nieodpowiedzialny kierujący.  Dzięki obywatelskiej postawie prawdopodobnie nie doszło do tragedii na drodze! Takie wzorowe zachowanie stanowi przykład do naśladowania i jest dowodem na brak przyzwolenia i akceptacji na kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu. Dziękujemy wszystkim zgłaszającym, którzy reagują i powiadamiają policjantów o swoich podejrzeniach - mówi Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Sonia Bohosiewicz o pracy na planie "Chłopów". Wzięła dziennikarza pod włos!

Gdzie postawisz przecinek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 12
Wskaż dobrze zapisane zdanie: