dwóch na motocyklu

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kompletnie pijani na motorowerze pod Iławą. Po wywrotce uciekał, myślał że zabił kolegę

2022-08-31 13:39

Oficer dyżurny został poinformowany przez świadka o nieodpowiedzialnym kierującym. Zgłaszający oświadczył, że doszło do potrącenia mężczyzny, a sprawca uciekł. Geneza zdarzenia okazała się bardziej zawiła.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie dalszych czynności okazało się, że kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wywrócenia go, po czym pozostawiając pasażera na drodze uciekł.

Policjanci ustalili, że jednośladem kierował 38 – latek, który uciekł bo bał się, że zabił pasażera. Okazało się również, że mężczyzna jechał motorowerem mając prawie 3 promile alkoholu.

Jak ustalili funkcjonariusze pasażer również był pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

38 – latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz przewożenie nietrzeźwego pasażera został ukarany mandatem. Natomiast z kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości będzie tłumaczył się przed sądem. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Inny kierujący jednośladem szedł na rekord...

Kolejnego kierującego jednośladem zatrzymali policjanci również na terenie gminy Iława. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości.

Prawdopodobnie został zatrzymany zanim doprowadził do tragedii. Okazało się, że 45 – latek kierował rowerem mając 4,5 promila alkoholu w organizmie.

Quiz. II wojna światowa. Sprawdź, co wiesz o największym konflikcie zbrojnym w historii

Pytanie 1 z 10
1 września 1939 roku Niemcy zaatakowały Polskę. Kto był wówczas Naczelnym Wodzem Polskich Sił Zbrojnych?
Ekonomista Bogusław Grabowski o tym, co nas czeka: Jesień będzie "gorąca"

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!