pijana kobieta

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

pijani z dziećmi

Kompletnie pijana 24-latka sama w domu z 3-latkiem

2024-02-08 9:08

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się mama, która kompletnie pijana opiekowała się swoimi malutkim dzieckiem.

We wtorek (06.02.2024 r.) oficer dyżurny iławskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w mieście po raz kolejny dochodzi do zakłócania ciszy nocnej. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i porozmawiali ze zgłaszającą. W trakcie czynności policjanci poszli również do mieszkania sprawcy zakłócania ciszy nocnej.

Drzwi otworzyła młoda kobieta, która była pod znacznym działaniem alkoholu. Okazało się, że nie była ona sama, gdyż w mieszkaniu znajdował się również 3-latek. Policjanci zauważyli, że w pokojach panował bałagan a na szafkach leżały butelki po alkoholu. Po badaniu okazało się, że 24-latka miała 3 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze przekazali chłopca pod opiekę trzeźwej babci. Nieodpowiedzialna mama została osadzona w policyjnej celi. Funkcjonariusze z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji, do której doszło. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem 24-latka stworzyła realne zagrożenie dla malutkiego chłopczyka, może grozić je kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkanka Iławy ze swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem.