disco

i

Autor: arch klubu IOWA

Kolejny klub zniknie z imprezowej mapy Iławy?

2020-03-11 13:24

Wszystko wskazuje na to, że iławski klub IOWA zostanie zamknięty. Nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, ale właściciele potwierdzają, że lokal raczej kończy swoją działalność.

Klub IOWA od lat był miejscem gdzie organizowano koncerty rockowe i hip-hopowe. Z roku na rok na imprezach było jednak co raz mniej ludzi. W zeszłym roku zmienili się właściciele, ale to także nie pomogło wyjść klubowi z dołka. O kłopotach IOWA poinformował jako pierwszy Wojciech Wojda, wokalista zespołu Farben Lehre. Grupa musiała odwołać weekendowy koncert w Iławie i to bynajmniej nie z powodu koronawirusa.

Niestety, ale z powodu dalece nieodpowiedzialnego postępowania włodarzy klubu IOWA MUSIC BAR, z przyczyn obiektywnych jesteśmy zmuszeni odwołać koncert PUNKY REGGAE live 2020 w Iławie, w najbliższą sobotę, 14.03.2020 - pisze Wojciech Wojda. - Właściciel IOWA MUSIC BAR uświadomił nas, że nie jest w stanie, w żaden sposób zagwarantować na 100%, że koncert będzie mógł się odbyć, bowiem problemy finansowe i zadłużenie klubu są tak poważne, iż w każdej chwili można spodziewać się wyłączenia prądu, etc., łącznie z całkowitym zamknięciem tego miejsca. Nie zamierzamy narażać publiczności, jak również samych zespołów na tego typu negatywny scenariusz i ryzyko, dlatego też podjęliśmy decyzję o definitywnym odwołaniu koncertu w Iławie. Bilety należy zwracać w miejscach ich zakupu.

Jak się dowiedzieliśmy u właścicieli lokalu pozostałe imprezy także się nie odbędą. 

Koronawirus to jeden problem, drugi to niestety kiepska sytuacja klubu - mówi Mariusz Balak. - Wszytsko wskazuje na to, że zakończymy działalność lokalu.

Przypomnijmy, że to kolejny lokal imprezowy, który znika z mapy Iławy. Niedawno zamknięto Opcję, gdzie odbywały się imprezy taneczne i koncerty. Zamknięta jest także jedyna dyskoteka w mieście czyli Faceklub.