Kolejni młodzi narkomani zatrzymani przez policję

i

Autor: KPP Iława

Kolejni młodzi narkomani zatrzymani przez policję

2021-09-15 13:25

Przed sądem w najbliższym czasie będzie się tłumaczył 20 oraz 32-latek. Jeden za marihuanę, drugi z amfetaminę.

Iławscy funkcjonariusze podczas patrolu na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem. W trakcie czynności wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Policjanci skontrolowali również 20 – latka i jego samochód.

Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego oraz lufki. Badanie narkotestem wskazało, że jest to marihuana. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Iława w policyjnej celi.

W związku z podejrzeniem, że 20 – latek mógł kierować samochodem pod działaniem narkotyków policjanci od mężczyzny pobrali krew do badania a także zatrzymali mu prawo jazy. Mieszkaniec gminy Iława usłyszał już zarzut posiadania narkotyków.

Narkomani wpadają jak muchy

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie podczas wykonywania czynności służbowych wobec dwóch mieszkańców Iławy ujawnili, że posiadają oni woreczki strunowe. W trakcie badania okazało się, że zawierały one amfetaminę. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i osadzili w policyjnej celi.

Natomiast iławscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 32 – latka. Kiedy funkcjonariusze rozmawiali z mężczyzną ten zaczął się nerwowo zachowywać.

W związku z powyższym policjanci poprosili o wydanie wszystkich przedmiotów pochodzących z przestępstwa bądź mogących służyć do jego popełnienia. Po chwili okazało się co było przyczyną takiego zachowania mieszkańca Iławy.

Mężczyzna w kieszeni w spodenkach miał schowane zawiniątko w folii aluminiowej z zawartością białego proszku. Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina.  Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Iławy i przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał.

W myśl art. 62. 1. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat ”.

Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem kolejnego dnia wolnego od pracy?
Narkotykowa szajka rozbita. Ogromna akcja CBŚP