samochód w polu

i

Autor: KPP Iława Kolejni kierowcy-narkomani i prowadzący po alkoholu

Kolejni kierowcy-narkomani i prowadzący po alkoholu

2021-10-07 11:30

Policjanci na terenie powiatu iławskiego pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, a także zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących. Prędkość, narkotyki, brawura, a przede wszystkim niestosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego, to główne przyczyny zdarzeń drogowych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w gminie Kisielice kilka minut po godzinie 10:00. Policjanci będący na miejscu zdarzenia ustalili, że 20 – latek kierujący Skodą kierował pojazdem z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem. Mężczyzna zjechał samochodem na pobocze. Na szczęście mieszkańcowi Susza nic poważnego się nie stało, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Kolejne zgłoszenie, kilka minut przed godziną 3:00 oficer dyżurny został poinformowany o kobiecie, która idzie poboczem bez kamizelki, na boso i jest roztrzęsiona. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Okazało się, że kobieta wspólnie ze znajomym jechała samochodem. W pewnym momencie mężczyzna zjechał na pole, po czym utknął na mokrej nawierzchni. 44 – latek kierował Citroenem mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Zatrzymano też mieszkańca Iławy. Mężczyzna jadąc fiatem uderzył w latarnie. Jak się później okazało przyczyną takiego zachowania był wcześniej spożyty alkohol. 61 – latek kierował samochodem mając 2,7 promila. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Kolejni narkomani zatrzymani

Policjanci wydziału kryminalnego, zatrzymali do kontroli kierującego Fordem. Okazało się, że 29 – latek jadący samochodem posiadał przy sobie biały proszek, który po zbadaniu narkotestem okazał się amfetaminą. Policjanci sprawdzili również czy mieszkaniec powiatu iławskiego nie prowadził samochodu pod wpływem narkotyków.

Wstępne badania wskazały, że 29 – latek kierował Fordem pod wpływem środków odurzających m.in. amfetaminy. Mundurowi przetransportowali mężczyznę do szpitala gdzie została pobrana od niego krew do badania. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu. Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Z kolei w gminie Iława policjanci zatrzymali kierującego BMW. Funkcjonariusze jadąc na miejsce kontroli zauważyli stojące na parkingu samochody, a przy nich grupkę osób. Na widok radiowozu jeden z samochodów nagle ruszył.

Policjanci postanowili zatrzymać kierującego gdyż podejrzewali, że może znajdować się pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne. Po zatrzymaniu 22 – latka wstępne badania wskazały, że kierował on pod wpływem marihuany. Od mężczyzny została pobrana krew do badania. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Nazwiesz mieszkańców tych miejscowości? Tylko nieliczni potrafią odpowiedzieć na wszystkie pytania!

Pytanie 1 z 11
Mieszkańca miejscowości Bardo nazwiemy:
Ćwiczenia a dobry sen