Kolejne zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn! Po Lublinie, czas na Lubin

2022-02-08 7:42

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli 300 zwycięstwo w historii swoich pojedynków w rozgrywkach PlusLigi. Akademicy z Kortowa pokonali w poniedziałkowe popołudnie ekipę LUK Lublin 3:0. MVP – Jan Firlej.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do poniedziałkowego spotkania w Iławie przystąpili bez trenera Javiera Webera, który z powodu choroby pozostał w Olsztynie. Drużynę poprowadził Marcin Mierzejewski.

Olsztynianie wyszli do poniedziałkowego bardzo zmobilizowani, co przełożyło się na ich dyspozycję na parkiecie. W każdej z trzech partii przeważali na parkiecie, pewnie zwyciężając bez straty seta (25:20, 25:14, 25:17). Statuetkę MVP otrzymał Jan Firlej.

Tym samym, Indykpol AZS Olsztyn odniósł 300 zwycięstwo w historii swoich pojedynków, w rozgrywkach PlusLigi. Akademicy z Kortowa są jedną z trzech drużyn (oprócz Jastrzębskiego Węgla i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), która występuje w najwyższej klasie rozgrywek od 21 lat.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie potwierdzili swoją dobrą dyspozycję we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Indykpol AZS dysponował dokładniejszym przyjęciem (60% dokładnego przyjęcia przy 49% dokładnego przyjęcia rywali), skuteczniejszym atakiem (65% do 39%), blokiem (10:1). Obie ekipy zanotowały po 3 asy serwisowe. Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobył TJ DeFalco (23 pkt.), a u gości – Bartosz Filipiak (12 pkt.).

W trzeciej i ostatniej partii, rywale dotrzymywali kroku gospodarzom jedynie na samym początku. Z każdą minutą, ponownie rosła przewaga akademików. Nie pozostawili lublinianom najmniejszych złudzień. Indykpol AZS Olsztyn potwierdził swoją świetną dyspozycję zwycięstwem 25:17. W całym meczu wygrał 3:0 i awansował na piąte miejsce w tabeli PlusLigi (wyprzedzając w niej Asseco Resovię Rzeszów i Projekt Warszawa).

- Bardzo przyjemnie się gra, kiedy wszystko wychodzi. Byliśmy równi w każdym elemencie i myślę, że nie mieliśmy słabych punktów. Oczywiście były momenty, w których ekipa z Lublina starała się wywierać presję. Całokształt był jednak po naszej stronie. Był to przyjemny mecz, z cyklu tych, gdzie wszystko wychodziło więc grało się całkiem fajnie – powiedział po meczu Jan Firlej.

W kolejnym spotkaniu, Indykpol AZS Olsztyn na wyjeździe zmierzy się z Cuprum Lubin – sobota, 12 lutego, godz. 18:00.

QUIZ. Jedzenie na literę ... . Z pozoru proste pytania mogą Cię zaskoczyć!

Pytanie 1 z 26
Inaczej kluski, na literę M:
Naukowcy odtwarzają dawny lek przeciwepidemiczny