hulajnoga iława

i

Autor: KPP Iława

kroniki policyjne

Kolejne zdarzenie z udziałem hulajnogi w Iławie. Kierująca trafiła do szpitala

2024-05-15 14:51

Każdy kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zwolnić, obserwować jego rejon i zatrzymać się widząc pieszego idącego po przejściu lub chcącego na nie wejść. Przekonał się o tym 53 – latek, który na przejściu dla pieszych potrącił kierującą na hulajnodze elektrycznej.

We wtorek (14.05.2024 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 53 – latek kierujący volvo nie ustąpił pierwszeństwa kierującej hulajnogą elektryczną znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych i doprowadził do zderzenia.

Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. 27 – latka nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę na hulajnodze wzdłuż przejścia dla pieszych.

Policja Przypomina

Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić – z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Dodatkowo jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z prędkością dopuszczalną 20 km/h.

Kierujący może wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z zachowaniem następujących zasad:

  • jazda z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego,
  • zachowanie szczególnej ostrożności,
  • ustępowanie pierwszeństwa pieszemu oraz nieutrudnianie ruchu pieszemu.
hulajnoga iława

i

Autor: KPP Iława

Quiz. Najlepsi polscy piosenkarze lat 90. Te hity podbiły serca milionów słuchaczy!

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment hitu „Imię deszczu” śpiewanego przez Andrzeja Piasecznego z zespołem Mafia. „Zostań, bo ta noc, to ona płacze deszczem. Zostań, bo jak nikt...”